Tatran Střešovice » Ženy a juniorky hlásí tři nové posily

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

úterý 25.8.2020

Ženy a juniorky hlásí tři nové posily

Ženská složka Tatranu Střešovice hlásí pro příští sezónu hned tři nové posily. Do A-týmu žen přichází hráčky Nikola Hermannová a Kateřina Vachudová. Juniorky posílí Karolína Stůjová.

Ačkoli hráčky v Tatranu již nějakou dobu trénovaly, o podmínkách jejich přestupu z klubu Start98 Kunratice, musela rozhodnout až arbitrážní komise. Jsme moc rádi, že se sága přestupů holek konečně uzavírá a holky po měsících tréninků můžeme v klubu přivítat i oficiálně,“ komentovala situaci hlavní trenérka žen Michaela Marešová.

Do A-týmu žen se tak nově zařadila Nikola Hermannová, která již á několikaleté zkušenosti s nejvyšší českou ženskou ligou. „Nikolu zdobí důraz v soubojích, přehled a dobré čtení hry, získali jsme v ní klidnou a pozitivní osobnost do kabiny,“ pochvaluje si nejstarší z posil Michaela Marešová. Nikola si v sezóně 2018/2019 zahrála i za českou reprezentaci, když byla nominována na přátelská utkání v Pardubicích nebo EFT ve švýcarském Neuchâtelu.

Sedmnáctiletá Kateřina Vachudová si svůj debut v ženské Extralize odbyde až letos v Tatranu. I v 1. lize juniorek však předváděla výborné výkony, čímž upoutala i pozornost Michaely Marešové„Vachu, jak se Katce přezdívá, je klidná síla zadních řad, technicky výborně vybavena hráčka. Prezentuje se rychlým přístupem k soupeřce, čistým odebíráním míčku a bleskurychlou podporou útoku.“ Kateřina je od roku 2018 členkou juniorské reprezentace.

Spolu se svými staršími kolegyněmi přichází do Tatranu i Karolína Stůjová, která posilní tým juniorek a je jakousi investicí do budoucna, neboť letos za ženy ještě nastupovat nemůže. „V osobě Káji Stůjové, přichází hráčka s velkým potenciálem, která umí ve hře prodat svůj důraz a zároveň je velmi šikovná na florbalce. Dokáže se prosadit gólově a věřím, že bude velkou posilou pro tým juniorek a obecně pro Tatran do dalších let,“ pochvaluje si mladý talent hlavní trenér juniorek Marek Michálek.

 „Všechny tři holky okamžitě zapadly do týmu, velmi dobře se s nimi pracuje a komunikuje. Jsme rádi, že svou budoucnost spojily s Tatranem,“ shodují se oba hlavní trenéři žen a juniorek. Oba týmy za sebou mají soustředění, křest nováčků a jsou připraveny na následující sezónu.

 

 
Naši partneři