Ženy budou za vedení 2:0 sahat po postupu do semifinále

V prvních dvou domácí utkáních si střešovické ženy vypracovaly náskok dvou bodů a už o následujícím víkendu mohou slavit postup mezi čtyři nejlepší celky Extraligy žen.

Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka otevřely minulý víkend čtvrtfinálovou sérii proti Bohemians dvěma domácími duely, ve kterých potvrdily roli papírových favoritek, když první zápas ovládly po dominantním výkonu 6:1 a slavit mohly i v neděli, když otočily nepříznivý start, ve kterém prohrávaly už 0:2 a nakonec zvítězily poměrem 7:3.

Série se tak za stavu 2:0 stěhuje na půdu Bohemians, které však v letošním ročníku trvalé domácí prostředí nemají a domácí zápasy čtvrtfinále odehrají na sportovní hale Jedenáctka. V ní už se oba týmy potkaly začátkem ledna, když ve třetím vzájemném měření ročníku vyhrál Tatran 5:1. Se započtením zápasů play-off je tak nyní vzájemná bilance obou týmu 5-0 pro střešovický Tatran.

Střešovice zatím těží mimo jiné z produktivity celého kádru, když se na 13 brankách ve dvou utkáních proti Bohemce bodově podílelo hned 12 hráček. Nejvyšší bodový zápis mají se 4 body Lucie Želízková s Kateřinou Seemannovou. Do brány Střešovic se pak k prvním dvěma duelům postavila Monika Šolleová, která musela čelit 27 střelám a zatím má úspěšnost lehce nad 85 %.

V případě dvou střešovických vítězství tak může být už v neděli jasno o postupu Tatranu do semifinále, zadarmo to však rozhodně nebude. V loňském play-off Bohemka ukázala, že umí hrát i za nepříznivého stavu série a nakonec ve čtvrtfinále sebrala ostravskému FBC dva duely a jako jediný tým ho v play-off dokázala porazit.

Oba víkendové duely se hrají na hale Jedenáctka VS a shodně začínají v 16 hodin.