Ženy čeká derby s Bohemians

Pražské derby a zápas pátého s šestým. V zápase s Bohemkou půjde Tatranu o přiblížení se elitní čtyřce.

Po pádu Panthers a odstoupení Startu98 řady pražských týmů v ženské nejvyšší soutěži prořídly a tak jsou pražská derby zase jednou vzácností. Po utkání s Chodovem nyní hráčky Střešovic čeká souboj s Bohemians, kteří jsou v tabulce hned za nimi.

Tým klokanek nemá za sebou zrovna dominantní start ročníku. Na kontě sice mají vysoké vítězství nad Znojmem, kromě očekávaných proher s Vítkovicemi a FBC Ostrava však přidaly i domácí prohry s Bulldogs a Olomoucí. V posledních dvou kolech pak sice dokázaly zapsat dvě vítězství, nicméně jednobrankové přetahované s Židenicemi a Libercem nejsou tím, na co by v Bohemce byli zvyklí.

To Tatran má oproti Bohemians bod navíc, přičemž svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse už za sebou mají všechny duely s týmy z loňské TOP4. I díky tomu, že se nebývale daří týmu Olomouce, je však Tatran pátý se čtyřbodovým mankem právě na tým z Hané. Střešovice v posledním kole přehrály Židenice poměrem 4:1, když o třech bodech rozhodly zejména ve druhé třetině. Aktuální bilance Tatranu je tak vyrovnaná, 4 výhry a 4 prohry Ve zbývajících dvou zápasech první poloviny základní části tak budou Střešovice lačnit po naklonění této statistiky do pozitivní roviny.

Speciální bude zápas pro Gabrielu Vaníčkovou, která ještě v loňské sezóně oblékala dres právě Bohemky. V opačné pozici budou sestry Korbelářovi, které v průběhu podzimu zamířily opačným směrem.

Zápas Bohemky s Tatranem začíná na sportovní hale Jedenáctka v neděli v 17 hodin.


Video online přenos
Textový online přenos