Ženy jedou na půdu Vítkovic odvracet matchball

Za stavu 3:1 mohou Vítkovice na domácí půdě slavit postup do Superfinále, Střešovice se naopak pokusí odvrátit konec sezóny.

Už čtyři duely má za sebou semifinále Extraligy žen, ve kterém byl po prvním víkendu stav vyrovnaný. Následně se série mezi Tatranem a Vítkovicemi přesunula do Prahy, kde Střešovice i přes vyrovnaný průběh na svého moravského soka nestačily a vítězky základní části mají před pátým zápasem matchball.

Ten mohou využít už ve středu na své domácí Dubině, kde letos prohrály jen jediný duel. Byl to právě Tatran na startu semifinálové série, který vítkovický domov vyloupil poměrem 4:2 a připravil tak svěřenkyním Jiřího Veleckého vůbec první prohru letošního ročníku. V dalších zápasech už však vítkovické hráčky potvrzovaly roli velkých favoritek nejen na postup, ale i na celkový triumf v Extralize.

Svěřenkyním Marka Michálka a Pavla Hudíka zatím nejsou nic platné ani výborné výkony, které je po většinu zápasů drží na dostřel. Ve třetím utkání dokázaly v poslední třetině umazat dvoubrankové manko, i tak však prohrály 2:3. V neděli pak po první třetině dokonce vedly a v průběhu prostřední části mohly odskočit do trháku o dva góly, místo toho však během krátké chvilky o vedení přišly a zápas už ovládnout nedokázaly. Zlomové okamžiky zápasů jsou tak něčím, co potřebuje Tatran dostat na svou stranu, pokud chce pomýšlet na vrácení semifinále zpátky do Prahy.

Pátý duel semifinále Extraligy žen startuje na ostravské Dubině ve středu ve 20 hodin.