Ženy na Vítkovice nestačily

Střešovicím na Dubině nestačil ani dobrý výkon a s vedoucím týmem tabulky prohrály 1:6.

Týden po domácí prohře s Chodovem čekal na střešovické ženy další těžký úkol v podobě výjezdu na půdu Vítkovic. Ty ve 12 předchozích utkáních neztratily ani bod a ženské extralize tak prozatím dominují.

Naopak Střešovice šly do zápasu s prohrou s Chodovem v zádech a umístěním na čtvrté příčce. Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka dokázaly hrát se všemi ostatními týmy v top4 vyrovnanou partii. Z těch se výsledkově vymykalo pouze úvodní utkání ročníku právě s Vítkovicemi, které Tatran prohrál 2:5.

Že by se podobný scénář mohl opakovat, ukázala první třetina. Aktivnější hráčky domácích se dostaly do vedení v 11. minutě zásluhou Seevaldové, která se trefila v přesilovce. Další početní výhodu sice Vítkovice nevyužily, chvíli po ní však na 2:0 zvýšila Kubečková. Naopak všechny Střešovické snahy v první části skončily na Nikole Příleské v bráně domácích a tak byl stav po 20 minutách 2:0 pro ostravský tým.

Po 20 minutách gólového strádání se hosté dočkaly ve 24. minutě, kdy se na rozdíl jediné branky přiblížila Nikola Hermannová. A mohlo být ještě veseleji. Ve 27. minutě totiž Tatran dostal k dispozici trestné střílení, které však Michaela Mechlová neproměnila, respektive jí ho Nikola Příleska zneškodnila a udržela domácí vedení. To vydrželo až do přestávky, když už ani na jedné ze stran gól nepadl.

Hostující výprava za vyrovnáním pokračovala i s krajem poslední třetiny, nicméně opět končila na Příleské a ne za ní. Když pak na 3:1 zvýšila ve 46. minutě domácí Husková, byly body ještě dál. Že to pro Vítkovice dobře dopadne, podepsala v 53. minutě Kubečková, která v 58. minutě završila hattrick do opuštěné střešovické svatyně. Závěrečný risk se hráčkám hostí nevydařil a naopak inkasovaly ještě jednou z hole Huskové.

Tatran prohrál ve Vítkovicích 1:6 a zůstává tak na 4. příčce. Příští víkend se navíc Střešovice do Ostravy vydá znovu, kdy zamíří k přímému souboji o 3. místo proti FBC na ČPP Arenu.

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 6:1
branky: 11. Sára Seevaldová, 15. Michaela Kubečková, 46. Barbora Husková, 53. Michaela Kubečková, 58. Michaela Kubečková, 59. Barbora Husková - 24. Nikola Hermannová; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 92; zásahy brankářů: Nikola Příleská 24 - Monika Šolleová 23; po třetinách: 2:0, 0:1, 4:0;