Ženy nadělily Bohemce kanára a jsou v semifinále poháru

Střešovice zdolaly Bohemians poměrem 6:0 a jsou mezi nejlepší čtyřkou Poháru Českého florbalu.

Ženy Tatranu a zároveň obhájkyně finálové účasti z loňského ročníku české pohárové soutěže čekalo před Vánoci poslední utkání právě v rámci pavouku Poháru Českého florbalu. V něm se ve čtvrtfinále postavily proti Bohemians, na jejïchž půdě se hrálo v rámci schoolmatche před více jak 400 diváky.

První letošní vzájemné měření sil nabídlo přetahovanou až do konce, po které bral všechny body Tatran. Tentokrát však byla jeho cestička podstatně umetenější. Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse totiž vedly už v 10. minutě 2:0 a s dvougólovým náskokem šly i do druhé třetiny.

V ní se gólově neurodilo a tak další góly přišly až v poslední části. Hned na jejím začátku se prosadila Karolína Stůjová a zvýšila na 3:0. Střešovice pak navíc dostaly výhodu přesilovky, kterou beze zbytku využily díky brance Lucie Želízkové. Postup Tatranu pak ještě pečetila Mariana Býčková a svou druhou brankou v utkání také Gabriela Vaníčková, která proti svému bývalému klubu uzavřela gólový účet na 6:0.

Střešovice tak nasázely Bohemce tenisového kanára a postoupily do semifinále, kde se o postup do finále utkají v derby s Chodovem.

FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice 0:6
branky: 7. Linda Fuchsová, 10. Gabriela Vaníčková, 31. Karolína Stůjová, 36. Lucie Želízková, 42. Mariana Býčková, 42. Gabriela Vaníčková; rozhodčí: Štěpán Weber - Jan Sysel; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 435; zásahy brankářů: Kristýna Karli 18 - Monika Šolleová 14; po třetinách: 0:2, 0:0, 0:4