Ženy nadělily Liberci 12 branek

Střešovické ženy dokázaly navázat na výhru nad Startem98 a Liberec na domácí půdě porazily o 10 branek.

Před utkáním čtvrtý Tatran vyzval v utkání 19. kola Extraligy žen devátý Liberec, který se snažil udržet ještě alespoň teoretickou naději na účast v play-off. Svěřenkyním Marka Michálka a Pavla Hudíka se však, stejně jako minulý týden proti Startu, povedla první třetina, kterou dokázaly vyhrát přesvědčivě 4:0 zásluhou tref Beránkové, Seemannové, Kabelkové a Radky Korbelářové.

Elišku Drbalovou v domácí bráně překonaly hráčky zpod Ještědu až po přestávce, když se prosadila Valešová. Domácí odpověď pak přišla ve 30. minutě, když si druhý zásah večera připsala Kateřina Seemannová. Další korekce z hostující produkce se konala ve 33. minutě zásluhou Novákové, jenž našla mezírku mezi “betony” Drbalové. Ani to však nebylo Liberci nic platné, protože ve 35. minutě využil Tatran krásnou kombinací přesilovku a díky Lucii Želízkové vedl 6:2. Do přestávky se pak prosadila ještě Simona Korbelářová a domácí náskok před poslední částí byl tak již pětigólový.

Ten se v poslední dvacetiminutovce ještě rozrostl. Hráčky Liberce totiž nebyly sto najít recept na Elišku Drbalovou a gólovou radost už neochutnaly. To Tatran se v průběhu posledních 20 minut radoval ještě pětkrát, když nejříve z brejku prosadila Ježdíková, po ní se krásnou ránou trefila Stůjová, posléze dovršila hattrick Kateřina Seemannová a krátce na to přidala další střešovickou radost Lucie Vernerová. Poslední slovo si pak ještě vzala opět Kateřina Seemannová, která chvilku před koncem přidala svůj čtvrtý gól večera.

Tatran tak porazil Liberec 12:2 a zůstává o skóre čtvrtý za ostravským FBC. Lehkou kaňkou budiž zranění Elišky Drbalové v poslední třetině, kterou musela zastoupit Markéta ANtalová. Další utkání čeká Střešovice 12. února na půdě Panthers Praha.

PSN Tatran Střešovice - Crazy girls FBC Liberec 12:2
branky: 3. Vendula Beránková, 5. Kateřina Seemannová, 14. Jessica Kabelková, 14. Radka Korbelářová, 30. Kateřina Seemannová, 35. Lucie Želízková, 40. Simona Korbelářová, 48. Šárka Ježdíková, 52. Karolína Stůjová, 54. Kateřina Seemannová, 55. Lucie Vernerová, 59. Kateřina Seemannová - 23. Markéta Valešová, 33. Karolína Nováková; rozhodčí: Lucie Hejnová - Tomáš Kostinek; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 64; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 13, Markéta Antalová 2 - Adéla Malkusová 16; po třetinách: 4:0, 3:2, 5:0;