Ženy nadělily Olomouci kanára

Střešovické ženy chtěly navázat na vítězství nad ostravským FBC proti Olomouci, která sváteční utkání vyvezla do Svitav.

Ve střešovickém brankovišti pokračoval jasně nastavený trend, kdy si brankářky Eliška Drbalová s Monikou Šolleovou zápasy poctivě a pravidelně dělí. Ve Svitavách tak od začátku nastoupila juniorská vicemistryně světa Šolleová.

Ta v první třetině míček ze sítě lovit nemusela a byly to naopak hráčky Tatranu, kdo měl navrch, což výustilo v gól Jessicy Korlebálořevé z 12. minuty, na který ještě navázala v 15. minutě Lovíšková. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:0 pro hostující florbalistky.

Druhá třetina nabídla podstatně vyrovnanější představení, ve které byly hráčky z kraje tvarůžků dokonce střelecky aktivnější. Ani jednou však nedokázaly dostat míček až za Šolleovou, přičemž se totožně vedlo i hráčkám Střešovic, a tak po gólově chudé prostřední periodě platil stav 0:2.

To se změnilo po 3 a půl minutách poslední části, když se domácím vůbec nepovedla rozehrávka z vlastního rohu a v podstatě Tatranu darovaly třetí gól. Ve 47. minutě navíc Střešovice využily přesilovku a díky brance Mechlové vedly už 4:0. Snažící se domácí pak definitivně dorazila v 55. minutě Želízková, která využila další chyby Olomouce a v kooperaci s Krýslovou upravila na nepopulárního “bůra”. Sekundu před koncem pak ještě na konečných 6:0 upravila, opět po fatální chybě domácích v rozehrávce, Krýslová.

Po skalpu FBC Ostrava tak svěřenkyně Marka Michálka s Pavlem Hudíkem nadělily Olomouci tenisového kanára, přičemž Monika Šolleová udržela čisté konto. Další utkání odehrají v sobotu 8. řijna doma proti Bohemians.

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 0:6
branky: 12. Jessica Kabelková, 15. Barbora Lovíšková, 44. Simona Korbelářová, 48. Michaela Mechlová, 55. Lucie Želízková, 60. Lucie Krýslová; rozhodčí: Tomáš Fuciman - Pavel Urbánek; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 196; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 24 - Monika Šolleová 15; po třetinách: 0:2, 0:0, 0:4;