Ženy nakonec o fous vítězí nad Olomoucí

I když Olomouc patří k týmu ze spodních příček tabulky, byl pro Tatran v předposledním zápase základní části tvrdým oříškem. Tatranky přivážejí z Olomouce těsné vítězství 3:4.

Již ve 2. minutě se z gólu radovali domácí, čímž otevřeli skóre zápasu. Po neproměněné šanci v podobě nájezdu naštěstí dokázala srovnat Kateřina Seemannová, které asistovala Denisa BilláBillápak dokázala ve 13. minutě najít Markétu Prontekerové, která otočila skóre na 1:2 ve prospěch Tatranu.

Tatranské vedení vydrželo do 24. minuty, kdy Olomouc vyrovnala. O 3 minuty později dokonce dokázala strhnout skóre na svou stranu a opět se ujmout vedení. Tatrankám trvalo 10 minut, než dokázaly prostřelit výborně chytající gólmanku domácích. Autorkou vyrovnávacího gólu se stala Veronika Kopecká, které asistovala Anna Válková.

Do 3. třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 3:3, který zůstal dlouhou dobu beze změn. Až ve 53. minutě rozhodla utkání do té doby asistující Denisa Billá, které asistovala Petra Malecká

Střešovice se nakonec mohou radivat z těsné výhry 3:4, i když na střely soupeře přestříleli jednoznačně 9:27. Trenér Marek Michálekz utkání příliš nadšený nebyl a jeho průběh komentoval následovně: Bušení do domácí obrany se spoustou střelby slepými náboji. Dnes tomu z naší strany chyběl občas pohyb, trocha té invence a moment překvapení, to vše podpořil velmi dobrý výkon domácí golmanky. Takže nakonec můžeme být za 3body rádi. Díky soupeři za utkání.“

Nyní už nezbývá nic jiného, než se připravit na 22. kolo a ukončit základní část výhrou.

FBS Olomouc - Tatran Střešovice 3:4
branky:
2. Kateřina Peterková, 24. Lenka Ryšavá, 27. Jitka Oháňková - 10. Kateřina Seemannová, 13. Markéta Prontekerová, 36. Veronika Kopecká, 53. Denisa Billá; rozhodčí: Broněk Bryson - Jakub Cigl; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 23 - Eliška Drbalová 6; po třetinách: 1:2, 2:1, 0:1;