Ženy nestačily na Vítkovice

Střešovické florbalistky v letošní sezóně poprvé zakusily hořkost porážky. V zápase v jednu chvíli prohrávaly o 5 gólů. Přes to, že se dokázaly vrátit do zápasu a stáhnout gólové manko na 1 branku, nakonec na své soupeřky nestačily.

Tatranky vlítly do utkání plné nasazení a po 2 minutách se po střele Venduly Beránkové a asistenci Veroniky Kopecké ujaly vedení. Po vstřelené brance se do zápasu dostaly i Vítkovice. Po dlouhých 10 minutách plných neproměněných šancí přišlo vyrovnání a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina se ukázala jako rozhodující. Obě brankářky soupeřkám dlouho kazily veškeré gólové naděje. Pak však přišel střešovický výpadek, který Vítkovice dokázaly využít a během 3 minut si připsaly hned 3 branky.

Po přestávce pokračovali domácí ve stejném nasazení a Tatranu dokázali odskočit do vedení 6:1. Ve 45. minutě to vypadalo, že je o výsledku rozhodnuto, ale Pražanky se nehodlaly vzdát bez boje. Brankostroj rozjela svým gólem Veronika Kopecká. Asistovala ji Lucie Želízková, která za 6 minut snížila na 6:3 po přihrávce Lenky Faltusové. Po nevyužité přesilovce přišla dorážka Denisy Billé a gól Terezy Bystrianské. Asistovaly jim Kateřina Seemanová a Barbora Zabavská. Tatran se tak minutu a půl před koncem dostal na rozdíl jednoho gólu. Bohužel během hry bez brankářky přišla místo vyrovnání inkasovaná branka, která pohřbila veškeré naděje a Vítkovice zvítězily 7:5. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Lucie Želízková.

Ženy si sice z výjezdního utkání vezou svou první porážku, nicméně dokázaly, že dokáží hrát vyrovnaná utkání s celky z české florbalové špičky.