Ženy nestačily na Vítkovice a finále poháry prohrály

Poprvé od roku 2005 se střešovické ženy představily ve finále Poháru Českého florbalu. První vrchol ročníku jim však pořádně zhořknul, když o parník nestačily Vítkovicím.

Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka měly před sebou obrovskou výzvu. V cestě za pohárovou trofejí jim stály doposud suverénní Vítkovice a v utkání tak rozhodně neplatily za favorita.

Papírové předpoklady se začaly naplňovat už v první třetině. Střešovice jako by byly z atmosféry a tíhy finále nervózní a byly to Vítkovice, kdo byl v prvních dvaceti minutách jasně lepší a ve 4. minutě šly zásluhou Maroszové do vedení. Další šance Vítkovic však končily na Elišce Drbalové, která držela střešovické akcie. Na konci první části navíc hráčky Tatranu dostaly přesilovku, kterou však nevyužily a do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Druhou početní výhodu dostal papírově domácí tým ve 24. minutě. Přesilovka však pro Tatran dopadla naprosto katastrofálně, kdy mu utekla Dominika Buczek a zvýšila na 2:0. To dostalo hráčky ostravského týmu na koně a byl to on, kdo tahal delší stranu provazu. Slepené góly Staňkové a Marozsové v polovině utkání pak znamelany skóre už 4:0. Do přestávky pak ještě zvýšila Wilmannová a Tatran po 40 minutách prohrával 0:5.

I na začátku poslední části dostaly Střešovice výhodu přesilovky. Bohužel i tentokrát v ní inkasovaly, když svůj druhý zásah přidala Dominika Buczek. O chvíli později navíc trestné střílení proměnila Barbora Husková a stav 0:7 už vypadal víc než beznadějně. Zvlášť, když jakákoliv z šancí, které si Tatran vypracoval, skončila nejdál na Příleské a gólový stav na domácí straně zůstával na stavu 0. Po osmé brance, kterou za “hosty” přidala Krzywak, se do brány postavila Monika Šolleová. Ani ta však nezůstala na nule dlouho. Po minutě a půl ji překonala Maroszová a Střešovice se odhodlaly ke hře v šesti. Ani v té na čestný úspěch nedosáhly a naopak ještě dvakrát inkasovaly.

Ženy Tatranu tak prohrály pohárové finále 0:11 a první vrchol sezóny jim tak pořádně zhořknul. První účast ve finále od roku 2005 je však pro mladý tým Střešovic velkým příslibem do budoucna.

Tatran Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:11
branky: 4. Vendula Maroszová, 26. Dominika Buczek, 30. Šárka Staňková, 31. Vendula Maroszová, 40. Eliška Willmannová, 42. Dominika Buczek, 43. Barbora Husková, 49. Zuzanna Krzywak, 52. Vendula Maroszová, 54. Michaela Kubečková, 60. Zuzanna Krzywak; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 627; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 13, Monika Šolleová 4 - Nikola Příleská 10; po třetinách: 0:1, 0:4, 0:6;