Ženy nestačily na ostravské FBC a prohrály 5:8

Ostravské obhájkyně titulu oplatily Střešovicím prohru z úvodu sezóny a upevnily si postavení na třetí příčce tabulky.

Přitom to byly svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka, kdo šel v utkání do vedení. Už v 6. minutě se prosadila Michaela Mechlová a hráčky hostí byly na nejlepší cestě k zopakování zářijového výsledku. Ještě lépe bylo ve 13. minutě, kdy střešovickou přesilovku proměnila opět Michaela Mechlová svým druhým gólem. Jenže v 16. minutě oplácelo FBC stejnou mincí a díky domácí kapitánce Michaele Mlejnkové byl stav po první třetině 2:1 pro Tatran.

Prostřední část bohužel patřila florbalistkám domácího výběru. Gólově se to projevilo poprvé ve 28. minutě, kdy za FBC srovnávala Hudáková. O tři minuty později už navíc Ostrava vedla o dva góly, když pod kotel přiložily opět Mlejnková s Pudišovou. Na to Tatran zareagoval brankou Radky Korbelářové, jenže i v následující pasáži, kdy na ČPP Areně padly během necelé minutě tři góly, tahaly za delší provaz domácí a tak se šlo do kabin za stavu 6:4 pro ostravský celek.

Pokukování Tatranu minimálně po dramatizaci vzalo za své ve 48. minutě, kdy domácí radost ještě znásobila Kotzurová. Dvě minuty na to sice hattrick zkompletovala Michaela Mechlová, jenže to bylo z hostující ofenzivní produkce vše. Na druhé straně se naopak v 59. minutě prosadila ještě domácí Zagórska a FBC už se o body obrat nenechalo.

Ani při druhém výjezdu do Ostravy v řadě tak Tatran body nezískal a po prohře 5:8 zůstává na 4. příčce extraligové tabulky. Další utkání je čeká příští sobotu proti Olomouci.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - PSN Tatran Střešovice 8:5

branky: 16. Michaela Mlejnková, 28. Paulína Hudáková, 30. Michaela Mlejnková, 31. Linda Pudišová, 37. Linda Pudišová, 38. Veronika Káčová, 48. Denisa Kotzurová, 59. Malwina Zagórska - 6. Michaela Mechlová, 13. Michaela Mechlová, 35. Radka Korbelářová, 37. Karolína Stůjová, 50. Michaela Mechlová; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 1:4; využití: 2:1; diváků: 60; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 9 - Monika Šolleová 19; po třetinách: 1:2, 5:2, 2:1;