Ženy nezaváhaly ani ve druhém víkendu a jsou v semifinále!

​Po dvou domácích vítězstvích se čtvrtfinálová série Extraligy žen přesunula na půdu Bohemians.

Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka dřímaly po domácích duelech vedení 2:0 a v případě úspěšného tažení na hřiště Bohemky mohly slavit postup do semifinále v nejrychlejším možném čase.

K tomu se začaly postupnými kroky přibližovat už ve třetím duelu, který však nabídl o poznání dramatičtější průběh, než o týden dříve Střešovicích. Tatran však celý zápas vedl, přičemž po 40 minutách jeho náskok činil již tři branky. V průběhu třetí třetiny se však Bohemka dokázala dvěma góly vrátit do zápasu a před vyvrcholením duelu byl stav už jen 3:2. Střešovice si však pomohly přesilovkou, kterou v 55. minutě využila Kateřina Seemannová a určila tak skóre třetího duelu, které činilo 4:2.

FbŠ Bohemians - PSN Tatran Střešovice 2:4
branky: 45. Lucie Veselá, 48. Tereza Havlová - 4. Simona Korbelářová, 8. Simona Korbelářová, 30. Nikola Hermannová, 55. Kateřina Seemannová; rozhodčí: Jiří Jelínek - Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 79; zásahy brankářů: Martina Franková 19 - Monika Šolleová 23; po třetinách: 0:2, 0:1, 2:1

Do nedělního duelu tak střešovické hráčky vstupovaly s matchballem na své straně a stejně jako v sobotu, i ve čtvrtém duelu vyhrály první třetinu 2:0 zásluhou tref Lovíškové a Mechlové. Střelecky byl Tatran aktivnější než v prvním víkendovém duelu, nicméně vývoj skóre jako by sobotnímu duelu z oka vypadl.

Po bezbrankové druhé části zvýšila krátce po přestávce na 3:0 Býčková a až poté se o slovo přihlásila Bohemka. Ta snížila v 54. minutě díky využité přesilovce z hole Havlové a opět bylo zaděláno na drama. To však hráčky Marka Michálka a Pavhal Hudíka nedopustily. Vůni semifinále totiž v 57. minutě přiblížila Krýslová a krabici se sladkou odměnou v 59. minutě téměř otevřela Kateřina Seemannová.

Tatran vyhrál i čtvrté utkání, tentokrát poměrem 5:1 a v nejkratší možné době slaví postup do semifinále Extraligy žen. V něm se Střešovice utkají s Vítkovicemi nebo Chodovem.

FbŠ Bohemians - PSN Tatran Střešovice 1:5
branky: 54. Tereza Havlová - 10. Barbora Lovíšková, 19. Michaela Mechlová, 43. Mariana Býčková, 57. Lucie Krýslová, 59. Kateřina Seemannová; rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; zásahy brankářů: Martina Franková -4 - Monika Šolleová 24; po třetinách: 0:2, 0:0, 1:3