Ženy ovládly obě domácí čtvrtfinále a vedou 2:0

Střešovické ženy zahájily play-off dvěma čtvrtfinálovými duely na domácí půdě. Oba zvládly a tak mohou již za týden slavit postup do semifinále.

Pro souboj o postup do semifinále volily svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka mezi Bohemians a Olomoucí, přičemž nakonec ukázaly na pražský celek a extraligovému itineráři tak do čtvrtfinále připravily pražské derby.

Se svěřenkyněmi Michala Vojáčka Tatran ani jednou ze tří zápasů sezóny neprohrál a že bude mít Bohemka těžké pořízení i nyní bylo znát už polovině první třetiny prvního duelu, kdy poslala Tatran do vedení Lucie Želízková. Ta stejná hráčka se navíc ve 27. minutě trefila podruhé, a i když hosté přispěchali s odpovědí, domácím vrátila dvougólový náskok Lovíšková. Domácí trhák navíc zkraje poslední třetiny podtrhla Stůjová, načež definitivní ráz utkání určily dvěma slepenými brankami Krýslová s Lovíškovou. V 56. minutě navíc Bohemka neproměnila trestné střílení a tak už se na skóre nic neměnilo.

Tatran ovládl první utkání poměrem 6:1 a v sérii se ujal vedení 1:0.

PSN Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 6:1
branky: 13. Lucie Želízková, 27. Lucie Želízková, 31. Barbora Lovíšková, 41. Karolína Stůjová, 46. Lucie Krýslová, 47. Barbora Lovíšková - 30. Lucie Vodičková; rozhodčí: Jakub Cigl - Václav John; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 101; zásahy brankářů: Monika Šolleová 13 - Martina Franková 27; po třetinách: 1:0, 2:1, 3:0

Nedělní utkání pak nabídlo úplně odlišný rozjezd. Bohemka vedla v 7. minutě už 2:0, jenže dva zásahy sester Korbelářových vrátily skóre do vyrovnaného stavu a ještě před přestávkou odskočil Tatran do vedení, když se trefila Lucie Želízková. Po 20 minutách tak Střešovice vedly 3:2. To se mohlo změnit zkraje prostřední části, jenže hráčky Bohemians ani jednu ze svých příležitostí nedokázaly využít a tak v polovině poslaly do trháku dvěma góly v rozmezí 19 sekund Vernerová s Mechlovou. Další sůl do rány navíc Bohemce ještě peřd přestávkou nasypala Krýslová a stav po 40 minutách tak byl 6:2. Ani třetí třetina nepřinesla hostujícím hráčkám naději na zvrat, zvlášť když na 7:2 zvýšila ve 47. minutě Hermannová. Klokanky už pak pouze korigovaly zásluhou Faltové, na výsledku to však nic nezměnilo.

Střešovice po zásluze ovládly i druhý duel série a už příští víkend mohou na půdě Bohemians slavit postup do semifinále.

PSN Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 7:3
branky: 9. Simona Korbelářová, 11. Radka Korbelářová, 18. Lucie Želízková, 30. Lucie Vernerová, 31. Michaela Mechlová, 34. Lucie Krýslová, 47. Nikola Hermannová - 5. Aneta Faltová, 7. Tereza Havlová, 57. Aneta Faltová; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 108; zásahy brankářů: Monika Šolleová 10 - Martina Franková 21; po třetinách: 3:2, 3:0, 1:1