Ženy padly s Bulldogs a spadly na šesté místo

Prohrou se Tatran připravil o čtvrté místo a před posledním kolem základní části už se na něj může vrátit jen teoreticky.

Po důležitém vítězství nad Olomoucí přivítaly hráčky Střešovic v dalším stěžejním souboji o konečné umístění v TOP4 brněnské Bulldogs, proti kterým mohly jednou nohou nakročit k jistotě první čtyřky po základní části.

Na ni ale měly šanci i brněnské hráčky a ty si pro ni šly od samého úvodu. Už ve 4. minutě je totiž do vedení poslala Anna Sigmundová, která využila napadání a střešovické chyby v rozehrávce. Střelecky výrazně aktivnější domácí se vyrovnání dočkaly ve 14 minutě, když se bekendem trefila Linda Fuchsová. Víc ale Tatran vytěžit nedokázal a do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina už byla střelecky o poznání vyrovnanější. Na gól se v ní ale čekalo skoro 15 minut, než odražený míček do brány dostala brněnská Marie Jirková a Bulldočky podruhé vedly. Střešovice navíc ve druhé dvacetiminutovce gólové koření nenašly a tak po 40 minutách prohrávaly 1:2.

Naděje na zvrat navíc zcela odvála první polovina poslední části. V ní se hostující hráčky prosadily dvakrát díky brankám Michaely Žákové a vidina TOP4 se svěřenkyním Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse velmi rychle vzdalovala. Domácí to sice nezabalily a zkusily se osudu postavit v šesti hráčkách bez brankářky, ani to ale ovoce neneslo a naopak se po domácí chybě Bulldogs trefily popáté. Další domácí radost tak přišla až v poslední minutě zásluhou Lucie Želízkové.

To však bylo pozdě. Tatran nezvládl klíčové utkání a s Bulldočkami padl 2:5. Díky tomu je tak šance na konečné umístění mezi nejlepší čtyřkou už pouhou teorií, stejně tak umístění na pátém místě. Poslední utkání základní části odehrají Střešovice příští víkend doma proti Liberci.

PSN Tatran Střešovice - Bulldogs Brno 2:5
branky: 14. Linda Fuchsová, 60. Lucie Želízková - 4. Anna Sigmundová, 35. Marie Jirková, 45. Michaela Žáková, 50. Michaela Žáková, 58. Karolína Garguláková; rozhodčí: Jan Knap - Michal Kolář; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 18 - Martina Franková 31; po třetinách: 1:1, 0:1, 1:3