Ženy padly s Chodovem v prodloužení a budou odvracet mečbol

Ženy poprvé za celou semifinálovou sérii musí dohánět. Chodovu se podařilo urvat bod v prodloužení a vystřelit mečbol. V pátek ve Stodole budou Střešovice bojovat o sedmý zápas.

Už je to takový trend, že utkání mezi Tatranem a Chodovem jsou napínavá až do posledního hvizdu. Jinak tomu nebylo ani v pátém semifinálovém střetu, který byl současně bojem o mečbol. Do utkání lépe vstoupil domácí celek z Jižního Města, který skóroval již minutu a půl po jeho začátku. Tatranu se v první třetině ještě podařilo ubránit oslabení a následně i vyrovnat.

V druhé dvacetiminutovce se pak měnilo skóre pouze ve prospěch Chodova. Rychlá a aktivní hra vedla k navýšení domácích na 3:1, což byl pro Střešovice jasný signál, že pokud chtějí se skórem něco dělat, musejí zlepšit svou koncovku.

Cestu za vyrovnáním započala na začátku třetí třetiny Kateřina Vachudová a následně ji zakončila ve čtyřiapadesáté minutě Karolína Stůjová. Tým podržela brankářka Eliška Drbalová, která soupeřkám nejednou znepříjemnila život. Jelikož skóre bylo po šedesáti minutách 3:3, muselo přijít prodloužení, které skončilo přesně po dvou minutách ve prospěch domácích hráček.

Chodov tak dokázal v pátém vzájemném duelu otočit sérii ve svůj prospěch. Střešovice tudíž čeká v pátek domácí utkání, ve kterém budou chtít odvrátit mečbol soupeře a poslat celé semifinále do posledního sedmého zápasu.