Ženy porazily Bulldogs a posunuly se na třetí příčku

Střešovice zvládly poslední kolo základní části a díky třem bodům končí v konečném účtování na třetí příčce.

Před posledním kolem byla matematika jasně daná. Výhra za tři body by svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka posunula na třetí příčku nad FBC Ostrava, se kterým měly lepší skóre ze vzájemných duelů. V cestě jim však stály hráčky pátých Bulldogs, které Tatran v prvním vzájemném duelu na podzim trápily až do závěrečného hvizdu.

Stejně jako v předchozích zápasech, i v Brně se však Tatranu náramně povedl vstup do utkání, když ho do vedení 1:0 poslala už po 41 vteřinách Radka Korbelářová. Domácí sice přispěchaly s vyrovnáním, v 8. minutě však přesilovku využila Kateřina Seemannová a stejná hráčka poslala Tatran v 10. minutě do dvoubrankového trháku. Stav 3:1 svítil na světelné tabuli i se sirénou oznamující konec první části.

Zkraje druhé třetiny dostaly naopak přesilovku domácí. Na rozdíl od Tatranu ji však využít nedokázaly a tak se na gól čekalo až do 35. minuty, kdy střešovické naděje na tříbodový zisk posílila Michaela Mechlová. Před přestávkou se navíc prosadila ještě Barbora Panešová a Tatran po 40 minutách vedl 5:1.

Třetí třetina už byla na góly skoupá, a to i díky výkonům obou brankářek, které už za svá záda žádný míček nepustily, což nezměnil ani závěrečný tlak Bulldogs. Závěrečné skóre tak znělo 5:1 ve prospěch střešovického Tatranu.

Ten se tak v konečném pořadí základní části posunul na třetí příčku před ostravské FBC. Následně také proběhl výběr soupeřů pro čtvrtfinále, ve kterém se Střešovice utkají s pražskými Bohemians. Série začíná již příští víkend a Tatran ji začne na domácí půdě.

Bulldogs Brno - PSN Tatran Střešovice
1:5 branky: 4. Anna Brucháčková - 1. Radka Korbelářová, 8. Kateřina Seemannová, 10. Kateřina Seemannová, 35. Michaela Mechlová, 38. Barbora Panešová; rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 217; zásahy brankářů: Jana Prátová 31 - Monika Šolleová 34; po třetinách: 1:3, 0:2, 0:0