Ženy porazily pražský Start98 poměrem 6:4

Pro Střešovice se jednalo o návrat do extraligových kolejí, když v týdnu absolvovali finále poháru proti Vítkovicím.

Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka v týdnu na pohárovou trofej nedosáhly, když podlehly Vítkovicím vysoko 0:11. O to důležitější byl jejich návrat na pole ženské extraligy, kde se Střešovice drží třetího FBC Ostrava, od kterého je dělí pouze skóre.

Tatran proti Startu nečekalo nic lehkého. Kunratický celek navíc v posledním vzájemném duelu bodoval, když proti Tatranu uhrál bod za prohru v prodloužení, přičemž v zápase ani jednou neprohrával.

Tentokrát však bylo vše jinak. Po 6 minutách už Tatran vedl 3:0, a to díky vytočení Lovíškové, dalekonosné ráně Mechlové a šikovnému zakončení Seemannové. Domácí byly sice dle oficiálního zápisu střelecky aktivnější, Moniku Šolleovou však dokázaly překonat až půl minuty před sirénou, když se z velkého brankoviště trefila domácí Poláková.

Ve druhé části viděla sportovní hala na Jižním Městě pouze jeden gól. Postarala se o něj Kateřina Seemannová, pro kterou to byl druhý zásah večera. Na zlatém podnose jí trefu nachystala Karolína Stůjová. Víc gólů nepadlo, i když měly Střešovice k dispozici dlouhou přesilovku po zákroku na Mechlovou. Ani čtyřminutová početní výhoda gól nepřinesla a po 40 minutách platil stav 4:1 pro Tatran.

Domácí pokus o dramatizaci duelu se začal realizovat 4 minuty po začátku poslední třetiny. Zaváhání Beránkové dokázala s pořádnou dávkou štěstí využít Balejová a bylo to 2:4. Tatran však nehodlal dopustit žádný obrat, o což se velkou měrou zasloužila v 50. minutě Kabelková, která dorazila míček do polo odkryté brány. Za domácí sice hned vzápětí snížila Vejvodová, i na to měl však Tatran odpověď a zásluhou Simony Korbelářové opět zvýšil na rozdíl 3 branek. Trefa domácí Balejové z 57. minuty už nebyla Startu nic platná, jelikož šlo o poslední gól zápasu.

Tatran tak ustál snahu domácích o vyrovnání, vyhrál 6:4 a připsal si důležité tři body. V příštím utkání ho doma čeká zápas s Libercem.

FAT PIPE Tigers Start98 - PSN Tatran Střešovice 4:6
branky: 20. Eliška Poláková, 44. Veronika Balejová, 51. Kristýna Vejvodová, 57. Veronika Balejová - 3. Barbora Lovíšková, 7. Michaela Mechlová, 7. Kateřina Seemannová, 26. Kateřina Seemannová, 50. Jessica Kabelková, 53. Simona Korbelářová; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 0 + Emma Šlopková 4:2; využití: 0:0; diváků: 127; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 17 - Monika Šolleová 22; po třetinách: 1:3, 0:1, 3:2;