Ženy předvedly proti Židenicím skvělý obrat a zaslouženě si připisují 3 body

Nedělní utkání mezi Tatranem a Židenicemi dlouho nepřineslo žádnou branku. O konečném výsledku nakonec rozhodla až poslední třetina, ve které ženy Tatranu dokázaly, že jsou týmem, jehož výkonnost jde stále nahoru.

I přes poměrně vysoké tempo utkání se zprvu ani jednomu týmu střelecky nedařilo. Na obou stranách se činily brankářky, které nedopustily senzaci, což zapříčinilo, že se po 1. třetině odcházelo do šaten za divácky nepříliš atraktivního stavu 0:0.

Ani v následující třetině to dlouho nevypadalo na změnu stavu. Až v polovině utkání se dokázali prosadit hostující hráčky, a to hned dvakrát. To konečně nabudilo i domácí. Ve 33. minutě se z otočky do šibenice trefila Eliška Machková, které asistovala Markéta Prontekerová. Za půl minuty nahazovala na bránu opět Machková, což dokázala zužitkovat Denisa Billá a bylo vyrovnáno. Mohlo se hrát od začátku.

O zápase vlastně rozhodla až poslední třetina, ve které úřadovaly už pouze domácí hráčky. 14 vteřin po úvodním buly se přesně pod břevno trefila Lucie Želízková po nahrávce Venduly Beránkové. Ve 45. minutě se pak po rychlém brejku dokázala střelecky prosadit Kateřina Seemannová za asistence Markéty Prontekerová, která ve 48. minutě dokázala vstřelit branku po krásné individuální akci, kdy prokličkovala mezi třemi hráčkami. Výčet gólů ukončila Vendula Beránková, která po asistenci Lucie Želízkové, upravila skóre na konečných 6:2.

Tatranky tak porazily 4. tým tabulky, a i když stále zůstávají na 6. místě, dokázaly, že jsou týmem, se kterým se musí počítat a že jejich výkon jde stále nahoru. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Veronika Kopecká. Trenér se po utkání vyjádřil takto: Dnes jsme začali hrát až za stavu 0:2. Pomohl nám vstřelený gól, do té doby jsme nevyhráli žádný osobní souboj a propadali v obranné fázi. Naopak vstup do 3.třetiny nám vyšel a tím jsme zápas zlomili na naší stranu, Na konci to chtělo hru trochu uklidnit. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu.