Ženy přehrály Liberec a jsou ve čtvrtfinále Poháru

Obhájkyně finálové účasti z loňské sezóny navázaly na pohárovou skupinu, kde neztratily jediný bod a jsou mezi nejlepší osmičkou.

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse vyrazily po nedělní extraligové výhře nad Židenicemi na sever Čech, kde se utkaly s Libercem. Ten překvapivě neopanoval svoji skupinu Poháru Českého florbalu, když skončil druhý za prvoligovými Black Angels a i díky tomu byl pro souboj o postup do čtvrtfinále poslán proti Tatranu.

Ten v utkání udeřil jako první, když čekání na první gól utnula ve 13. minutě Kateřina Vachudová. I díky tomu, že se utkání osmifinále hraje 3x15 minut, jednalo se zároveň o poslední počin prvního dějství.

Střešovický náskok se po přestávce držel na jednobrankové hodnotě 3 minuty, Pak přišly dva slepené údery Lindy Fuchsové a Lucie Vernerové, díky kterým střešovický výběr rázem vedl 3:0. To ale domácí Liberec nepoložilo. O 4 minuty později totiž jeho první gól vstřelila Karolína Nováková a na jeden gól přiblížila tým zpod Ještědu ve 26. minutě Julia Opic. Po dvou třetinách tak stále platil jednobrankový rozdíl ve prospěch Tatranu.

Domácí vítr z plachet ale v poslední třetině vzala Lucie Krýslová. Ta nejprve ve 35. minutě zvýšila na 4:2, aby o 5 minut později přidala pátý střešovický zásah a výrazně přiblížila svůj tým postupu. Ten pak ještě v poslední minutě potvrdila Nikola Hermannová, čímž upravila konečné skóre na 6:2.

Tatran dokázal zvládnout pohárové osmifinále a postoupil mezi nejlepší osmičku. V ní se o postup do semifinále utká s pražskou Bohemkou, se kterou je mimo jiné čeká také nejbližší extraligový duel hraný v neděli od 17 hodin.

FBC Liberec - Tatran Střešovice 2:6
branky: 22. Karolína Nováková, 26. Julia Opic - 13. Kateřina Vachudová, 18. Linda Fuchsová, 18. Lucie Vernerová, 35. Lucie Krýslová, 40. Lucie Krýslová, 45. Nikola Hermannová; rozhodčí: Klára Svobodová - Ngoc Mai Tran; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 41; zásahy brankářů: Aneta Fryčová 17 - Monika Šolleová 15; po třetinách: 0:1, 2:2, 0:3