Ženy přehrály Židenice 6:2 a přiblížily se čtvrtému místu

Tatran v Brně nedopustil žádné překvapení a zadělal na velmi dramatický závěr základní části.

Ženy Tatranu se k utkání 19. kola ČEZ Extraligy vydaly na půdu nováčka soutěže, brněnských Židenic. Ty si letos odbývají obnovenou premiéru mezi elitou a stále z devátého místa bojují o účast v play-off. To svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse stále doufají v umístění v TOP4, pro které už ale nesmí připouštět překvapení na svůj účet.

Střešovice, které v posledním kole zničily Bohemku poměrem 9:2, měly úžasný vstup do zápasu. Jeho skóre otevřela už v 7. minutě Kateřina Seemannová, pro kterou to byl po dlouhé absenci vůbec první bod v letošní sezóně. Ještě v téže minutě navíc přidala druhou trefu hostí Lucie Vernerová a z ničeho nic to bylo 2:0. O necelé dvě minuty později navíc přidala Kateřina Seemanová svůj druhý zářez a tříbrankové vedení vydrželo Tatranu až do přestávky.

Místo poklidné druhé třetiny ale přišel židenický vzdor. První branku domácích vstřelila ve 28. minutě Marková a o 4 minuty později byl rozdíl ve skóre pouze jedno gólový, a to díky Michaele Hřebíčkové. Kýženého vyrovnání se ale Židenice nedočkaly a po trefě Pavlíny Soukupové ze 36. minuty mu byly naopak o branku vzdálenější. Nic na tom následně nezměnily ani přesilovky na obou stranách a hra 4 na 4.

V poslední části už si střešovické hráčky nenechaly vepsat drama na svůj účet a průběh třetí dvacetiminutovky gólově kontrolovaly. Ve skóre se tento trend projevil ve 49. minutě zásluhou Šárky Ježdíkové. Tu navíc o minutu později napodobila Tereza Bystrianská a Tatran vedl už 6:2. Na tom už se ve zbytku zápasu nic nezměnilo, jelikož Eliška Drbalová zastavila všechny domácí pokusy a i ona se velkou měrou podílela na zisku tří bodů.

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse tak zvítězily na půdě Židenic 6:2 a přiblížily se čtvrté Olomouci s Bulldogs na tři body. Oba týmy jsou navíc dalšími střešovickými soupeři, přičemž veledůležitý duel s týmem z Hané odehraje Tatran už příští neděli doma.

K1 Florbal Židenice - PSN Tatran Střešovice 2:6
branky: 28. Barbora Marková, 32. Michaela Hřebíčková - 7. Kateřina Seemannová, 7. Lucie Vernerová, 9. Kateřina Seemannová, 36. Pavlína Soukupová, 49. Šárka Ježdíková, 50. Tereza Bystrianská; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Alena Večeřová 18 - Eliška Drbalová 14; po třetinách: 0:3, 2:1, 0:2