Ženy prohrály s Chodovem i podruhé

I druhé vzájemné měření sil skončilo velmi těsným výsledkem. I podruhé se radoval celek z Jižního Města.

Hned první utkání druhé poloviny základní části nabídlo souboj dvou semifinalistů minulého ročníku a aktuálně druhéhu týmu se třetím. Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka na Chodov před utkáním ztrácely jediný bod a v případě vítězství se mohly posunout na druhou příčku extraligové tabulky.

K této vidině se domácí přiblížily hned zkraje utkání. Už ve 3. minutě se po spolupráci s Býčkovou prosadila Simona Korbelářová a Tatran vedl. Ještě veseleji bylo o 4 minuty později, když druhý gól Střešovic přidala Seemannová. Chodov se dokázal prosadit až v 16. minutě, kdy nedala Drbalové v bráně domácích šanci Frantíková. Tatran si však vzal dvoubrankové vedení zpět ještě do přestávky. V 19. minutě napřáhla Mechlová a do šaten se šlo za stavu 3:1 a výraznou střeleckou převahou na domácí straně.

Začátek druhé třetiny nabídl divákům na Stodole o něco opatrnější podívanou, ve které začal pomalu přebírat otěže Chodov. Eliška Drbalová v domácí svatyni však držela stále stejný stav, stejně si pak vedla i domácí ofenziva na druhé straně, tedy bezgólově. Gólový půst utnula až ve 34. minutě hostující Bohumínská a bylo to opět o pouhý gól. I tentokrát si však domácí Tatran dokázal vzít dvoubrankový náskok zpět, konkrétně díky Radce Korbelářové a jejímu zásahu ve 35. minutě. Stav 4:2 platil i po uplynutí 40 minut.

A platil i po dobu první poloviny poslední třetiny, na čemž měly zásluhu i brankářky obou týmů, Eliška Drbalová a Jana Christianová. Stavidla povolila až v polovině třetí třetiny, kdy Havlíčková našla Prontekerová a Drbalová neměla nárok. Do třetice už si navíc domácí dvoubrankovou výhodu zpět vzít nedokázaly a tak Chodov v 52. minutě zásluhou Belicové, která využila minelu Mechlové, vyrovnal. Když pak v 58. minutě dostaly hráčky hostí výhodu první přesilovky, kterou v podstatě ihned dokázaly zužitkovat, byl obrat dokonán.
Tatran šel sice do šesti, v závěrečném tlaku už však míček za záda Christianové dostat nedokázal a tak i druhé vzájemné měření skončilo výhrou celku z jihu hlavního města.

Střešovice tak přišly o sérii neporazitelnosti, která trvala právě od zápasu s Chodovem v září, a také o třetí místo, kde jej díky skóre předskočilo ostravské FBC. Další utkání čeká svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka příští neděli, kdy se v Ostravě postaví Vítkovicím.

PSN Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:5
branky:
4. Simona Korbelářová, 8. Kateřina Seemannová, 19. Michaela Mechlová, 35. Radka Korbelářová - 16. Daniela Frantíková, 34. Lucie Bohumínská, 50. Markéta Prontekerová, 52. Kristína Belicová, 58. Daniela Frantíková; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 116; zásahy brankářů: Eliška Drbalová -5 - Jana Christianová -4; po třetinách: 3:1, 1:1, 0:3;