Ženy se doma utkají s Libercem

Do konce základní části zbývají 4 kola a Střešovice stále živí naději na třetí místo. Tento boj však již nemají ve svých rukou.

Florbalový kalendář se neúprosně žene vpřed a ze základní části Extraligy žen už zbývá odehrát jen 4 duely. Prvním z nich bude pro svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka domácí duel proti Liberci, který stále doufá v účast v play-off.

Florbalistky zpod Ještědu jsou v extraligové tabulce deváté, přičemž coby nováček soutěže dlouho držely pozice zajišťující účast ve vyřazovacích bojích. Ve formě hrající Start98 s Olomouc jim však poutekli a tak má Liberec manko na osmé místo již 7 bodů. Pokud tak s Tatranem nezíská body, bude jeho účast mezi osmi nejlepšími odsunuta do oblasti holé teorie a tým ze severu Čech bude čekat boj o udržení nejvyšší ženské soutěže.

To střešovická naděje na konečné třetí místo má o poznání reálnější obrysy, byť už to tým z hlavního města nemá ve vlastních rukou. Od třetího FBC Ostrava je dělí pouze horší skóre, nicméně los ostravského týmu nenabízí příliš možností k nějakému překvapení. Tatranu tak nezbývá, než vyhrát všechny zbývající duely a doufat.

První vzájemné střetnutí Tatranu s Libercem se odehrálo začátkem listopadu na severu Čech a nabídlo bezbrankovou první třetinu, poté to však byly Střešovice, kdo takříkajíc tahal pilku a konečné skóre vyznělo poměrem 7:3 pro hosty. Hattrick pod Ještědem zaznamenala Radka Korbelářová.

Souboj Tatranu s Libercem startuje na střešovické Stodole v sobotu 28. ledna v 19 hodin.

Video online přenos na webu TVcom.cz