Ženy se protrápily zápasem s Jičínem a vyhrály až v prodloužení

Střešovické ženy čeká ve čtvrtek finále Poháru Českého florbalu, ještě před ní je ale čekal extraligový zápas s Jičínem.

Do utkání 17. kola šly oba týmy v naprosto opačném rozpoložení. Čtvrtý Tatran se chystá na pohárové finále, zatímco Jičín aktuálně svádí boje o účast v playoff, na které z 9. příčky ztrácely 5 bodů.

Papírový rozdíl však v první třetině nebyl patrný. Svěřenkyně Pavla Hudíka a Marka Michálka šly sice ve 14. minutě zásluhou Býčkové do vedení, nicméně nabízely Jičínu obrovské příležitosti, které jen zásluhou Elišky Drbalové zůstaly neproměněny. Po 20 minutách tak platil stav 1:0 pro domácí.

Krátce po startu druhé třetiny už však bylo vyrovnáno. Jičínský ťukec přetavila v gól Bachmaierová. Tatran si však díky brankám Vernerové a Lovíškové vzal vedení zpět a vedl 3:1. Jenže střelecky aktivnější Jičín se dokázal vrátit do zápasu a dokonce dostat do vedení. Během 6 minut se díky dvěma brankám Žůrkové a druhé brance Bachmaierové dostal do čela a vedl 4:3. Vyrovnaný stav pak domácím zařídila ještě před přestávkou Vernerová.

I ve třetí části se domácí dokázaly probít do dvoubrankového vedení. Podíl na tom měly Lovíšková s Želízkovou. Jenže ani to domácímu týmu nestačilo. Nejdříve snížila na 5:6 Preisslerová, 17 sekund před koncem pak nařízené trestné střílení proměnila Kristýna Bachmaierová, zkompletovala tak hattrick a poslala zápas do prodloužení.

To ukončila krásná kombinace Střešovic, na jejímž konci stála Lucie Želízková. Tatran tak zapsal dva body po výhře 6:5 v prodloužení a zůstává tak čtvrtý. Spokojen nebyl ani domácí realizační tým. Podle Pavla Hudíka se jednalo o nejslabší výkon Tatranu v sezóně.

Další utkání čeká Tatran už ve čtvrtek, kdy se ve finále Poháru Českého florbalu postaví Vítkovicím.

PSN Tatran Střešovice - Finance Novák FBK Jičín 7:6p
branky: 14. Mariana Býčková, 27. Lucie Vernerová, 31. Barbora Lovíšková, 38. Lucie Vernerová, 42. Barbora Lovíšková, 55. Lucie Želízková, 64. Lucie Želízková - 24. Kristýna Bachmaierová, 31. Gabriela Žůrková, 34. Kristýna Bachmaierová, 37. Gabriela Žůrková, 58. Eva Preisslerová, 60. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Lucie Hejnová - Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 71; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 16 - Alena Vokatá 18; po třetinách: 1:0, 3:4, 2:2, 1:0;