Ženy smetly Boleslav 9:1

Tatran zvítězil v nedělním utkání nad týmem z Mladé Boleslavi 9:1. Potvrdil tak roli favorita a nadále se drží na čtvrtém místě tabulky. Do čela kanadského bodování se třemi asistencemi vyhoupla Kateřina Seemannová.

Utkání mezi Tatranem a Boleslaví mělo od samého začátku jasného favorita. Tatran, který se řadí mezi nejlepší čtyři celky Extraligy kraloval na hřišti od úvodního hvizdu a velmi rychle se dostal vedení. Boleslav se sice ještě po druhé střešovické brance dokázala dostala na dostřel, byl to však první a poslední gól, který domácí dovolili a do konce třetiny ještě dokázali navýšit na 3:1.

Pravý kolotoč předvedl Tatran především v první polovině druhé třetiny. Po přestávce, ve které byly oceněny bronzové juniorky z Mistrovství Světa se Střešovice během pěti a půl minuty dokázaly přesně trefit hned čtyřikrát, i když nutno podotknout, že celkově sedmou branku si Boleslav do sítě srazila sama. Po nevyužitých přesilovkách na obou stranách dokázaly domácí florbalistky skórovat ještě jednou a do třetí třetiny nastupovaly s pohodlným vedením 8:1.

Poslední část byla pravděpodobně ze všech nejvyrovnanější, i když i tak byla jasná přesila Tatranu, který se nakonec radoval pouze z jednoho gólů, kterýmž zkompletovala hattrick Michaela Mechlová a právem si zasloužila titul nejlepší hráčky utkání. Za zmínku rozhodně stojí i tři asistence Kateřiny Seemannové, která se tak vyhoupla do čela tabulky bodování jednotlivců. Ačkoli známe Seemannovou především jako vynikající střelkyni, v letošní sezóně jsou její královskou disciplínou především asistence, kterých zaznamenala již devět, což je v současnou chvíli z Extraligy nejvíce.

Tatran si proti Mladé Boleslavi připisuje vysokou výhru 9:1 a i nadále se drží na čtvrtém místě tabulky. Přesně za týden ho čeká veliká zkouška v podobě Vítkovic, které do Prahy zavítají, aby zde odehrály šesté extraligové kolo.