Ženy ubojovaly vítězství v Jičíně

Nedělní večer měly stejně jako naši muži na programu sváteční utkání, tentokrát na půdě Jičína. Do utkání Tatranky vstupovaly se čtyřbodovým náskokem nad Jičínem, ale jak bývá ve městě pohádek zvykem, čekalo na ženy velmi náročné utkání.

Zápas Tatranky zahájily velmi povedeně, kdy hned ve druhém střídaní otevřela skóre tatranská kanonýrka Kateřina Seemannová, které asistovala Tereza Bystrianská. Jičín však nenechal nic náhodě a v následující minutě ihned odpověděl brankou. Tatranky také na nic nečekaly a vedení opět otočily na svou stranu, kdy důraz na brankovišti přetěžila v gól Mariana Býčková za asistence Kateřiny Seemannové.  Následující minuty byly v režii brankářek obou týmů, které se blýskly několika dobrými zákroky. Štěstí v koncovce měl však Tatran, kdy v patnácté minutě navýšila skóre Markéta Prontekerová a asistovala ji Eliška Machková.

Do druhé třetiny vstoupily Tatranky s dvoubrankovým náskokem a po pár minutách i přesilovkou. Tu dokázala využít Denisa Billá, které přihrávala Lucie Želízková. Hra byla několik následujících minut velmi vyrovnaná, než se ujala další branky opět Denisa Billá, které asistovala Tereza Bystrianská. Jičín sice dokázal hned odpovědět a snížit stav, ale Pražačky to dokázaly také. Markéta Prontekerová objevila skulinu v jičínské obraně, kterou potrestala další brankou za asistence Daniely Kváskové. Během minuty tak diváci ve městě pohádek viděli hned tři branky. Do konce třetiny se dokázaly prosadit už jen domácí hráčky, které přesnou kombinací dostaly balónek za záda Markéty Antalové.

Poslední dvacetiminutovku zahájil lépe Tatran, kdy Denisa Billá v druhé minutě zkompletovala hattrick po nahrávce Kateřiny Seemannové. Jičín nic nevzdal a několika šancemi ohrozil tatranskou branku, tu ale jistila pozorná Antalová.  Naopak kapitánka domácích Barbora Zabavská dokázala zvýšit stav po souhře s Veronikou Kopeckou.  V Jičíně, ale není zápas nikdy rozhodnutý do závěrečného hvizdu a to potvrdily domácí hráčky i nyní.  Závěrečná pětiminutovka byla tak velmi bojovná a gólově bohatá. Nejdříve se prosadily Jičíňačky, kterým odpověděla přesně dvě minuty do konce Kateřina Seemannová za asistence Denisy Billé - stav utkání 5:9. Mírnou úpravu skóre ještě zařídily domácí hráčky, to ale nic neměnilo na tom, že Tatranky si vezou z Jičína důležité tři body.

Komentář trenéra hostí Marka Michálka: Přijeli jsme pro tři body a ty taky vezeme, ale je obdivuhodné jak si dokážeme zápasy sami zkomplikovat. Soupeř ukázal, že má ve svém středu výborné individuality, ale my jim nemůžeme dát tolik prostoru. Děkujeme soupeři za utkání a poděkování i našim fanouškům, kteří za námi přijeli a celou dobu nás podporovali.

Komentář trenérky domácích Marcely Urbanové: Po chybách a nedůrazu v našem brankovišti jsme si nechaly zbytečně utéci zápas. I přes malý počet hráčů jsme dokázaly udržet z části tempo zápasu i, když občas hořelo. Nyní se musíme soustředit na druhou část sezóny a sbírat každé body co jdou. Děkujeme soupeři za hru.

KM automatik FBK Jičín - Tatran Střešovice 6:9

branky: 3. Nikola Kuchařová, 29. Lucie Paulovičová, 34. Kristýna Bachmaierová, 38. Markéta Kosová, 56. Lucie Paulovičová, 59. Kristýna Bachmaierová - 2. Kateřina Seemannová, 4. Mariana Býčková, 15. Markéta Prontekerová, 24. Denisa Billá, 29. Denisa Billá, 30. Markéta Prontekerová, 42. Denisa Billá, 50. Barbora Zabavská, 59. Kateřina Seemannová; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 85; zásahy brankářů: Veronika Samková 13, Marcela Velzelová 18 - Markéta Antalová 27; po třetinách: 1:3, 3:3, 2:3;