Ženy uzavřou první polovinu základní části proti Bulldogs

Extraliga žen postupně dospěla do poloviny své základní části. K jejímu dokončení zbývá Střešovicím duel s brněnskými Bulldogs.

Deset kol mají za sebou. Během nich se hráčky Střešovic dokázaly oklepat z úvodních dvou porážek s Vítkovicemi a Chodovem a ve zbývajících osmi utkáních nenašly přemožitele. Kolo před koncem první poloviny základní části tak drží třetí příčku extraligové tabulky. Svěřenkyním Marka Michálka a Pavla Hudíka zbývá odehrát střetnutí s Bulldogs Brno.

Brněnský tým patří k příjemným překvapením letošního ročníku extraligy, když to s nimi bylo v loňské sezóně dlouho nahnuté a svoji extraligovou příslušnost musely zachraňovat až v baráži. Letos však Bulldočky drží pátou příčku a nic nenasvědčuje tomu, že by si boje o udržení měly zopakovat.

Svěřenkyně Martina Czeczinkaře si drží stabilní výsledkovou výkonnost s jedinou výjimkou, a to prohry v Liberci. V posledním kole navíc dokázaly do konce utkání trápit Chodov, se kterým prohrály 3:5. Jasnou oporou je pro brněnský tým Anna Brucháčková, ještě v loňské sezóně hráčka dorosteneckého věku, vicemistryně světa z MS juniorek v Katowicích a aktuálně i hráčka výběru seniorské reprezentace. Ta už má na kontě 24 kanadských bodů za 12 branek a stejný počet asistencí.

O dva body méně má střešovická Kateřina Seemannová, která vládne s 15 asistencemi statistice gólových přihrávek celé soutěže. Obě brankářky Tatranu, jak Eliška Drbalová, tak Monika Šolleová, jsou navíc mezi 5 nejlepšími brankářkami soutěže, pokud jde o procentuální úspěšnost.

Jedenácté kolo tak skýtá atraktivní souboj dvou mladých týmů, kterým se první polovina soutěže povedla. Zápas Tatranu proti Bulldogs začíná na střešovické Stodole v sobotu ve 20 hodin.