Ženy v sedmém semifinále prohrály a sezóna pro ně končí

O výsledku rozhodla hlavně první třetina.

V semifinálové sérii ČEZ Extraligy mezi Tatranem a Chodovem došlo po dvou letech opět až na rozhodující sedmý duel, který měl určit druhého účastníka ženského BigBoard Superfinále. Tím prvním se už v průběhu týdne staly obhájkyně titulu z Vítkovic.

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse měly před utkáním na sportovní hale Jižní Město pozitivní bilanci, když zde vyhrály dvě ze tří semifinálových klání a úspěšné zde byly i v základní části. Tato bilance se jim nicméně začala kazit hned v úvodu, když v 7. minutě poslala domácí do vedení Prontekerová. To navíc ještě během první třetiny nabobtnalo hned dvakrát a gól střešovické Vernerové v 18. minuty byl už pouhým snížením na 1:3.

Druhá část už tak brankově bohatá nebyla, neboť se její první a poslední úspěšnou střelkyní stala chodovská Veronika Štolbová. Před poslední třetinou celé série tak Tatran ztrácel hned 3 branky, a pokud chtěl pomýšlet na obrat, musel pořádně zabrat. Ve 49. minutě pak skutečně přišlo snížení z hole Lindy Fuchsové, chodovská družina si ale svůj postup vzít nenechala a poctivě bránila svůj náskok. Ten navíc v 57. minutě znovu navýšila Kovaříková a tak Chodovu nemuselo vadit ani snížení z produkce Nikoly Hermannové.

Tatran prohrál sedmý semifinálový duel 3:5 a na postup do O2 Arény bohužel nedosáhl.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - PSN Tatran Střešovice 5:3
branky: 8. Markéta Prontekerová, 14. Eliška Chudá, 17. Mirva Naava, 26. Vendula Štolbová, 57. Kateřina Kovaříková - 18. Lucie Vernerová, 49. Linda Fuchsová, 58. Nikola Hermannová; rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 424; zásahy brankářů: Jana Christianová 11 - Monika Šolleová 15; po třetinách: 3:1, 1:0, 1:2