Ženy vyzvou v prvním utkání roku Bohemians

Střešovické ženy čeká vstup do roku 2023 na půdě Bohemians, proti kterým si zopakují úspěšné semifinále poháru.

Tatran do nového roku vstupuje ze 4. příčky tabulky a už pomalu pokukuje po finále poháru, který jej čeká 17. ledna v Brně. Ještě před ním však svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka čekají dva ligové duely. Ten první v neděli proti Bohemce.

Ta je po 15 kolech až sedmá, což v táboře klokanů rozhodně nemůže vyvolávat spokojenost, byť je střed tabulky od 5. do 7. místa naskládaný v rozmezí 2 bodů. Od svěřenkyň Michala Vojáčka se po loňské sezóně, kdy jako jediné byly schopny v playoff porazit, později mistrovské, FBC Ostrava a do ročníku vstupovaly jako jeden z jeho černých koňů, chcete-li, klisen. čekalo přeci jen o něco víc. Chuť z podzimní části si zelenobílé hráčky nespravily ani v poháru, kde je před Vánoci na prahu finále vyřadil právě Tatran.

Ten se drží na čtvrté příčce, když ze 6 duelů proti silné trojce (Vítkovice, Chodov a FBC Ostrava) ovládly jen jediný a pro posun v tabulce už potřebují zaváhání soupeřek nad sebou. Střešovický tým nicméně již několikrát ukázal, že dokáže hrát dobrou partii s kýmkoliv a kromě již zmíněného pohárového finále již směřuje pozornost k vyřazovacím bojů, kde jednoznačně platí předsezónní cíl, tedy postup do Superfinále.

Naposled se oba týmy potkaly 14. prosince, když v pohárovém semifinále opanoval dopolední schoolmatch Tatran poměrem 7:3. Na vlas stejný výsledek se udál i v podzimních extraligovém střetnutí obou týmů na střešovické Stodole.

Bohemka tak bude chtít spoléhat na přísloví “Do třetice všeho dobrého” a také na Karolínu Mezerovou s Adélou Bočanovou, které suverénně vládnou týmové produktivitě. První jmenovaná si navíc svými výkony řekla o reprezentační pozvánku na kvalifikaci o MS a naváže na své podzimní starty z Euro Floorball Tour. V nominaci Lukáše Procházky jsou ostatně i střešovické Vendula Beránková a Michaela Mechlová.

Utkání Bohemky s Tatranem se hraje v neděli od 17 hodin na SH Jedenáctka.