Ženy zahájí druhou polovinu základní části proti Chodovu

Předchozí střetnutí dospělo až do nájezdů, kde byl šťastnější celek z Jižního Města.

Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka vstoupí do druhé poloviny základní části extraligy žen soubojem druhého se třetím a pražským derby navrch. Na domácí hale totiž přivítají chodovské vicemistryně z loňské sezóny.

Ženy Chodova se již dlouhodobě řadí k české špičce a nic na tom nezměnilo ani nemalé množství odchodů, se kterými se museli na jihu Prahy potýkat. Mužstvo navíc opustil i hlavní trenér Lukáš Procházka, který zamířil k reprezentačnímu výběru a Chodov tak od letoška vede Ondřej Neuman.

Ten může být s prozatímním vývojem základní části nejspíše spokojen. Chodov prohrál jediné utkání proti Vítkovicím, všechny ostatní dokázal uzmout na svoji stranu, a to včetně dvou zápasů, které překročily rámec 60 minut. Jedním z nich bylo právě střetnutí s Tatranem již ve 2. kole, ve druhém případě Chodov ztratil body s Mladou Boleslaví, což může na celek z Jižního Města působit jako letmý vykřičník.

Podobná varování nicméně dostaly i hráčky Střešovic. Nejdříve porazily Start až v prodloužení, naposled se na body velmi nadřely s Bulldogs Brno, proti kterým odehrály otevřený zápas, který mohl dopadnout na obě strany.

I tak je Tatran v tabulce třetí, o bod za svým sobotním soupeřem. Statistikám Chodova vládne s 21 body teprve 17ti letá Andrea Břeská, na straně Tatranu je pak onou panovnicí Kateřina Seemannová.

Pražské derby, či repríza loňského sedmi zápasového semifinále startuje na Stodole v sobotu v 19 hodin.