Ženy zahájí sezónu proti Vítkovicím

Start extraligové sezóny čeká střešovické ženy, které vstoupí až do druhého hracího víkendu. V něm přivítají na domácí půdě florbalistky Vítkovic.

Kvůli přeloženému utkání 1. kola s Chodovem si musely hráčky Střešovic na svoji soutěžní premiéru v ročníku 2022/23 počkat o týden déle, než ostatní týmy extraligy. Odměnou jim je našlapaný program, kdy se v rozmezí dvou víkendů postupně střetnou s Vítkovicemi, Chodovem a mistrem z poslední sezóny, FBC Ostrava.

Do sezóny vstupují hráčky Tatrany nově pod vedením trenérského duo Marek Michálek - Pavel Hudík, kteří se v předsezónním rozhovoru netajili nejvyššími ambicemi. Navazovat budou na loňskou účast v semifinále, kdy chyběl ženskému A-týmu k postupu do Superfinále jediný krok.

V semifinále skončil i sobotní soupeř Tatranu, tedy Vítkovice. Ty oproti všem předpokladům nestačily parnímu válci FBC Ostrava a podlehly mu 0:4 na zápasy. Po sezóně se pak, podobně jako ve Střešovicích, změnilo obsazení vítkovické střídačky, když Tomáše Martiníka nahradil Jiří Gurkovský.

Do nového ročníku vstoupily hráčky ze severovýchodu Moravy vysokou výhrou nad pražským Startem, který přehrály na domácím hřišti jednoznačně 10:2. Pro Tatran, jak již bylo zmíněno, se bude jednat o první utkání extraligového kalendáře.

Střetnutí dvou poražených semifinalistů posledního play-off začíná na STODOLA Aréně v sobotu 17. září ve 20 hodin.