Ženy zdolaly Bohemians a jsou ve finále poháru

Do finále pohárové soutěže se střešovické ženy podívají poprvé od roku 2005.

Po třech superligových prohrách v řadě nastoupily svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka k pohárovému semifinále. V něm se hráčky Tatranu postavily pražským Bohemians, které mezi 4 nejlepší celky prošly, stejně jako Střešovice, až ze 2. kola pohárové soutěže.

Střešovice pojaly semifinále jako příležitost pro uspořádání schoolmatche, a tak se na hale v Řepích hrálo už v 10 dopoledne. Solidně zaplněná hala sportovního centra jako první viděla krásnou akci Radky Korbelářové, kterou gólově dokončila její sestra Simona. Bohemians sice do půl minuty dokázaly vyrovnat, jenže první třetina stejně patřila domácím. Ty po gólech Radky Korbelářové a Kateřiny Seemannové vedly po úvodních 20 minutách 3:1.

Domácí vedení pak pomalu kynulo i ve druhé třetině. Zásahy Seemannové a S. Korbelářové znamenaly vedení už 5:1 a to ještě střešovické hráčky pohrdly přesilovou hrou. V prostřední dvacetiminutovce střelecky aktivnější hosté se dočkali až na jejím samém konci, kdy si s trestným střílením hlavu nelámala Karolína Mezerová a snížila na 2:5.

Zkraje poslední části dostal Tatran k dispozici druhou přesilovku, se kterou už si, narozdíl od prvního případu, věděl rady a bylo to 6:2. K dramatizaci přiblížila Bohemku svojí druhou trefou v 52. minutě Karolína Mezerová, jenže místo dramatu přišla sedmá branka Tatranu z dílny Karolíny Stůjové. Na to už Bohemka nenašla odpověď a tak stav 7:3 platil i po závěrečném hvizdu.

Střešovice tak postoupily do finále Poháru Českého florbalu, ve kterém se 17. ledna utkají na brněnské MSH Vodova s Vítkovicemi. Semifinálové pohárové střetnutí čeká příští týden i muže, kteří se o finále rovněž utkají s Bohemians.

Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 7:3
branky: 7. Simona Korbelářová, 13. Radka Korbelářová, 16. Kateřina Seemannová, 21. Kateřina Seemannová, 25. Simona Korbelářová, 45. Mariana Býčková, 54. Karolína Stůjová - 7. Lucie Veselá, 40. Karolína Mezerová, 52. Karolína Mezerová; rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 250; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 19 - Martina Franková 28; po třetinách: 3:1, 2:1, 2:1;