Ženy zdolaly Bohemians poměrem 5:1

Vstup do nového roku ženám Střešovic vyšel. V repríze pohárového semifinále zdolaly Bohemku poměrem 5:1 a bodově se dotáhly na třetí Ostravu.

Tatran se s Bohemians utkal naposledy v polovině prosince, kdy svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka klokanky porazily poměrem 7:3 a postupily tak do finále poháru, které se uskuteční 17. ledna v Brně. Na extraligové scéně se tak Bohemka chtěla revanšovat a v tabulce se posunout ze sedmého místa směrem nahoru.

Jenže stejně jako v obou předchozích vzájemných střetnutích letošního ročníku, i nyní šly do vedení jako první hráčky Střešovic. V 8. minutě se po ukázkově sehraném brejku prosadila Radka Korbelářová. Na tu navíc o 3 a půl minuty později navázala Lovíšková, která za Frankovou dorazila střelu Želízkové. Z na střely vyrovnané první třetiny však nakonec naprázdno nevyšla ani domácí Bohemka. Půl minuty před přestávkou utekla hostující obraně Mezerová a nedala Šolleové v bráně Tatranu sebemenší šanci. Po 20 minutách tak platil stav 1:2.

Ve druhé třetině se už obraz hry přelil do hostující převahy, z níž pramenily další góly. Nejdříve ve 24. minutě obešla Frankovou Radka Korbelářová, pro kterou to byl druhý zásah dne. Ve 28. minutě pak krásnou individuální akci předvedla Lucie Vernerová a bylo to 4:1. Tento stav vydržel až do přestávky a Střešovice tak do posledního dějství vstupovaly s tříbrankovým polštářem.

Třetí třetina už byla na branky skoupá. Tatran se nepotřeboval nikam tlačit a domácí Bohemka nedokázala nalézt recept na hostující obranu. V posledních 20 minutách si tak diváci na sportovní hale Jedenáctka museli vystačit s jediným gólem, který v 52. minutě vstřelila Lucie Želízková.

Tatran tak porazil Bohemians i potřetí v sezóně a bodově se dotáhl na třetí FBC Ostrava. Další utkání čeká Tatran v sobotu na domácí hale proti Jičínu.

FbŠ Bohemians - PSN Tatran Střešovice 1:5
branky: 20. Karolína Mezerová - 8. Radka Korbelářová, 11. Barbora Lovíšková, 24. Radka Korbelářová, 28. Lucie Vernerová, 52. Lucie Želízková; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Martina Franková 27 - Monika Šolleová 17; po třetinách: 1:2, 0:2, 0:1;