Ženy znovu porážejí Bohemians

Podruhé v tomto týdnu dokázaly ženy Tatranu porazit Bohemku. Výhrou v pražském derby jsou zase o kus blíže umístění v top čtyřce.

Od souboje mezi Tatranem a Bohemkou se očekával nelítostný boj, neboť oba týmy čítají z letošních vzájemných střetů po jedné výhře. Střešovice, které měly proti pražským rivalkám poprvé v sezóně výhodu domácí haly se velmi rychle ujaly vedení, čímž nastavily tempo pro celé utkání. K vítězství vykročily již v první minutě gólem Nikoly Hermannové, na kterou ještě v téže třetině navázala Karolína Stůjová. Rychlá hra vyhovovala spíše domácím, a i když se i hráčky v zelenobílých dresech dostávaly do nebezpečných šancí, skončila první třetina 2:0 pro Tatran.

Již na samém začátku prostřední části pak přidala střelou bez asistence třetí branku kapitánka Vendula Beránková, což už znamenalo hezký náskok. Chvíli to vypadalo, že hosté zahájí svou cestu za vyrovnáním nebo alespoň za zdramatizováním zápasu, když se jim v polovině hrací doby podařilo snížit na 3:1. Přes tlak, který často pociťovala brankářka Drbalová, to ovšem byla jediná branka, jenž propadla za její záda, čímž soupeřkám zhatila jakékoli naděje na body.

Že úvody třetin střešovickým florbalistkám jdou, potvrdila ve čtyřicáté třetí minutě Seemanová, které poslala Tatran do čtyřbrankového vedení a jako jediná v tomto zápase dokázala skórovat během přesilové hry. Reakce Bohemians přišla krátce po polovině poslední části, kdy byla po timeoutu odvolána výborně chytající brankářka a přišlo obstřelování branky domácích. Tatran držela nad vodou v mnoha situacích právě Drbalová, která likvidovala všechny střely mířící mezi tři tyče. Pomyslnou tečku za celým zápasem nakonec udělala Veronika Kopecká, která poslala míček přesně do odkryté branky Bohemians, čímž uzavřela skóre na stavu 5:1 pro Tatran.