Zpátky do Superligy. Tatran čeká dohrávka v České Lípě

Na severu Čech se Tatran může vrátit do čela superligové tabulky.

Původně měl Tatran své utkání v České Lípě odehrát už před Vánoci, utkání 17. kola ale odložily tragické události na filozofické fakultě v Praze a tak si oba týmy svůj vzájemný duel dohrají 7. února.

Svěřenci Milana Fridricha mají za sebou snové týdny. Tatran totiž minulý víkend ovládl domácí finále Poháru mistrů proti Falunu a může se pyšnit přízviskem “nejlepší tým světa.” V Superlize dělí Střešovice první místo s Mladou Boleslaví, oproti Středočechům mají ale dvě utkání k dobru a bodový zisk na hřišti Lípy je tak na špici tabulky osamostatní.

To Česká Lípa tak vysoko nekouká, nicméně v první sezóně pod trenérem Vladimírem Trčkou to zatím na severu Čech vypadá na účast v play-off, když mají osmí Českolipští pětibodový polštář na jedenácté Black Angels. Oba týmy navíc ještě čeká vzájemný duel a krom něj už mají do konce základní části srovnatelný los.

Proti Tatranu ale Lípa favoritem na body nebude. Severočeši prohráli první vzájemný duel vysoko 1:14 a vysoký příděl dostali i v posledním kole na půdě Bohemky, kde prohráli 15:6. Na druhou stranu, svěřenci Vladimíra Trčky dokázali na domácím hřišti udolat Vítkovice 3:2 v prodloužení. Bod navíc získali i na půdě Chodova a tak jim překvapení proti některému z favoritů vůbec není cizí.

Ofenzivu Lípy táhnou s 29 body zkušený Radek Krajcigr a Ladislav Pekárek. Jen o dva body méně pak mají Daniel Štěrba s Radimem Křenkem. To Střešovice tradičně táhne hlavně jejich první útok Tomáš Hanák, Matěj Havlas a Marek Beneš. Všichni tři už mají přes 40 bodů, nejvíce z nich, 43, má pak Tomáš Hanák, což stačí na jedenácté místo kanadského bodování Superligy.

Utkání odloženého 17. kola Livesport Superligy startuje na sportovní hale v České Lípě ve středu v 18:30.
Textový online přenos
Video online přenos