Zpátky do akce. Tatran se představí v České Lípě

Po reprezentační přestávce se na scénu vrací Livesport Superliga, ve které se Střešovice vydají do České Lípy.

Už coby jistý vítěz základní části se vydá Tatran na sever Čech k duelu s jedenáctou Českou Lípou. Ta má stejně bodů jako desáté SKV a boj o poslední postupové místo do play-off ještě nabídne litou bitvu do posledního kola. Svěřenci Davida Derky tak motivaci rozhodně postrádat nebudou, v domácím prostředí už navíc dokázali porazit Spartu a vyrovnaně hrát i s Vítkovicemi nebo Bohemians, na úvodní nástup tak rozhodně nepotáhnou rovnou s bílou vlajkou.

I tak bude Lípa platit za outsidera. Tatran už má vítězství v základní části v kapse a před sebou má výzvu v podobě překonání rekordu Mladé Boleslavi, na který mu schází 8 bodů. Poslední čtyři kola mu navíc los přisoudil soupeře ze spodní poloviny tabulky a tak si svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše mohou přípravy na play-off zpříjemnit sladkým bonusem. Stále také platí, že Střešovice neztratily jediný bod, když mají na kontě 66 bodů za 22 odehraných utkání. Poslední zářez přidal Tatran proti Bohemce, kterou v derby porazili 8:6 a právě proti ní si definitivně zajistili vavřín pro vítěze základní části.

To Českou Lípu žádná pohoda nečeká. Hráči severočeského klubu jsou aktuálně jedenáctí se stejným bodovým ziskem, jaký má desáté SKV. Pro postup do vyřazovacích bojů ho po zápasu s Tatranem čekají ještě Bohemians, Otrokovice a v posledním kole FBC Ostrava. O proniknutí do vyřazovacích bojů tak s největší pravděpodobností budou hrát do posledního kola, jelikož los SKV je dost podobného ražení a bude rozhodovat každý bod.

Poslední vzájemné utkání obou týmů se odehrálo ve Znojmě, kam Tatran vyvezl 11. kolo nejvyšší soutěže a svého soupeře porazil po nemastném výkonu poměrem 5:2. Dvěma góly se tehdy zaskvěl Daniel Péc, který byl posléze vyhlášen hráčem utkání.

Zápas 23. kola mezi Českou Lípou a Tatranem začíná ve čtvrtek 9. února v českolipské sportovní hale v 18:30.

Video online přenos
Textový online přenos