​Ženy si v 1. kole vybojovaly 3 body

Elitnímu celku žen se dnes vstup do nové sezóny vydařil a z Jičína přivážejí 3 body. V utkání zazářila především nová tatranská posila Kateřina Vachudová.

První třetina utkání byla jednoznačně v režii hostujícího Tatranu. Střešovické hráčky přestřílely domácí Jičín v poměru 4:12. K vidění však byla pouze jedna branka, kterou se v týmu uvedla Kateřina Vachudová, když jí během přesilové hry přesně přihrála Barbora Zabavská.

V prostřední části už přesila Tatranu tak znatelná nebyla. Třetina tentokrát patřila gólmankám, které předváděly heroické výkony. Po nevyužité tatranské přesilovce v úvodu utkání přišla ve 34. minutě další, ve které si domácí hráčka sama poslala míček za brankovou čáru a poslala Střešovice do vedení 0:2.

Po 3. vyhraném úvodním buly se do zápisu znovu bodově zapsala Kateřina Vachudová po přihrávce Terezy Bystrianské. Ve třetí třetině už opět byly aktivnější Tatranky o čemž hovoří i poměr střel 2:19 pro Tatran. 4 minuty před koncem zápasu ještě upravila skóre Denisa Billá, která přesně zakončila individuální akci výborné Vachudové, ta byla po skončení zápasu vyhlášena nejlepší hráčkou.

Tatranky tak vstoupily do sezóny 2020/2021 nejlépe jak mohly a připisují si výhru 0:4. Za zmínku stojí také výkone brankářky Elišky Drbalové, která ubránila střešovickou svatyni a do Prahy přijíždí s čistým kontem.

Komentář Michaely Marešové: Odehráli jsme celé utkání koncentrovaně a velmi zodpovědně do obrany. Až na pár okének, které zlikvidovala Elda a připsala si nulu, to bylo do obrany slušné. V útoku nám občas chyběl pohyb, překvapení a zlobilo tady tradičně zpracování. Výborný výkon navíc podala golmanka soupeře. Celkově slušný vstup do sezony.“