Tatran Střešovice » Reportáž ze zápasu: Tatran - Pardubice 7:3

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 5.11.2018

Náskok z první třetiny Tatran již nepustil a v Hradci porazil Pardubice

Fridrichovci zvládli utkání proti nepříjemnému soupeři z Pardubic a vezou si domů tři body. Nyní je čeká více jak týdenní zápasová pauza, pak se vydají na hřiště posledního Znojma.
12., neděle 4.11., SH Třebeš Hradec Králové
Tatran Domácí
7:3
Pardubice Hosté
(4:0, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 3. Beneš, 15. Komárek, 16. Sládeček, 19. Váňa, 36. Slavík, 44. Beneš, 58. Beneš - 34. Pakosta, 57. Zozulák, 59. Zozulák. Rozhodčí: Radim Sýkora, Miroslav Tkáč. Diváci: 375.
Tatran
Rebro (Fibiger) - Tlapák, Kreysa, Komárek, Mühlfait, Slavík, Sládeček, Kolísko, Langer, Beneš, Pixa, Piták, Meliš, Vítovec, Gašparík, Švéda, Ullmann, Váňa
Pardubice
Haleš (Levínský) - Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Deichmann, Dlesk, Škeřík, Slabý, Pakosta, Hušek, Šmíd, Prix, Žáček, Bílý, Černý, Krigovský, Formánek

Komentář k zápasu

Parádní výkon mužů ve výjezdním utkání do Hradce Králové! V tomto duelu mimo své obvyklé teritorium se střetly se Sokolem z nedalekých Pardubic. Ti na Tatran dobře umí a minimálně jej vždy potrápí, občas i porazí. Tentokrát tomu ale bylo přesně opačně: už začátkem první třetiny si "domácí" Střešovice vytvořily jednogólový náskok, když využili nabídnuté přesilové hry. Do konce třetiny svoji herní převahu předvedly ještě třikrát a upevnily si tak náskok. O herní převaze nebylo pochyb ani ze statistik, jen v první dvacetiminutovce Fridrichovci vypálili na bránu osmnáctkrát, soupeř pouze desetkrát.

V prostřední části sice hosté dokázali poprvé skórovat, nic jim to ale nebylo platné, Jakub Slavík navyšoval na 5:1. O něco více se Sokolu zadařilo v poslední části, kdy se snažil vytvořit větší tlak, z něj vzešly nakonec dvě branky. Více už ale střešovický výběr nepřipustil a z Hradce Králové si odváží tři body a příjemné skóre 7:3 nad týmem, se kterým obvykle svádí velmi vyrovnané bitvy. 

Šesté Střešovice nyní mají chvíli volno, do dalšího duelu vletí na půdě posledního Znojma v pátek 16.11. Pro trenéra Milana Fridricha to bude speciální utkání - poprvé povede Tatran coby hlavní kouč do utkání proti mateřskému týmu, na který rovněž nedá dopustit. 

Ohlasy trenérů

Fridrich (Tatran): Dnes bojovné utkání. V druhé části zápasu nás Pardubice předčili v nasazení - naštěstí jsme dokázali zápas urvat pro sebe. Závěrečné pošťuchování bylo bohužel zcela zbytečné a musíme zapracovat i na tom, abychom dokázali udržet nervy, i když se třeba některé věci nedaří. Děkujeme soupeři za utkání.

Štancl (Pardubice): Z naší strany opět špatná první třetina, která rozhodla o zápase. Od druhé třetiny jsme byli rychlejší, aktivnější a troufám si tvrdit, že i lepší. Bohužel jsme dnes selhali v koncovce, jeden gól z šancí, které jsme měli je málo. Velké díky týmu, že to nezabalil a bojoval až do konce. Když začneme dávat góly, dostaví se i výsledky. Závěrečná šťouchačka jen dokázala bojovnost a nasazení v zápase.

Naši partneři