čtvrtek 17.11.2022
Nová MSH Mladá Boleslav
10. kolo

Výhra! Ženy zlomily pětizápasové prokletí a berou dva body Olomouci

Tak se to nakonec povedlo! Ačkoliv byla Olomouc výše postavena a lépe rozehraná, domácí skvadra jí nedala dostatek prostoru se projevit. Ba co víc, dlouho to vypadalo, že by Tatranky mohly vzít všechny tři body. Bohužel pak neustály tento tlak a radují se "pouze" ze dvou bodů.

Tatran se po sobotním skvělém výkonu proti Chodovu vydal na půdu brněnských Bulldogs, které v letošní sezóně stále čekají na svou prví výhru. Své tažení začaly Pražanky poměrně rychlým vstupem do utkání. Dvěma slepenými góly ve čtvrté minutě se brzy dostaly do vedení 2:0. Ačkoli na hřišti dominovaly, z dalšího gólu se radovali domácí. Snížení však netrvalo dlouho. Minutu před koncem se Střešovice po gólu Hermannové dostaly opět do dvoubrankového vedení.

Druhá třetina se odehrávala v klidném tempu a ani na jedné straně nepřinesla jedinou branku. Ze hry měli stejně jako v části předchozí střešovické florbalistky, které sice nedokázaly své vedení navýšit, ale své soupeřky přestřílely poměrem 13:5.

V poslední části se diváci u online přenosů konečně dočkali změny skóre. Po gólu Seemannové domácí sice ještě dokázali za pomoci přesilové hry snížit na 5:2, na poslední branku Lucie Želízkové však odpověď nenašli, a tak Tatran se vrací do Prahy se třemi body do tabulky. Stále se tedy drží na dostřel od třetího Chodova, a naopak o jeden bod odskočily od pátých Panthers.