Sestava Chodov

Samková (Kociánová) - Růžičková, Jarolímová, Chlumská, Žůrková, Tereza Mrázková, Smetáková, Nikola Mrázková, Kuchařová, Strejcovská, Paulovičová, Svobodová, Gabrielová, Bachmaierová, Kosová

Sestava Tatran Střešovice

Ranochová (Drbalová) - Reková, Prontekerová, Reindlová, Zikmundová, Válková, Viplerová, Machková, Zabavská, Marko, Houžvičková, Matěvosova, Faťunová, Vlachová, Rybínová, Kramperová

Branky a nahrávky: 14. Svobodová, 25. Bachmaierová, 41. Bachmaierová - 10. Zabavská, 39. Reindlová, 46. Matěvosova, 62. Matěvosova. Rozhodčí: Michal Měšíček, Martin Trnka. Diváci: 126.

Výhra! Tatranky porazily Jičín, za týden doma přivítají Plzeň

Jestli si jičínský výběr myslel, že uspěje díky exchodovským hráčkám, mýlil se. Pavel Skazko na ně totiž vytáhl jejich vlastní taktiku a mezi tři tyče poslal Hanu Ranochovou, odchovankyni Vítkovic a aktuálně hráčku Chodova na hostování ve Střešovicích. Ta moc dobře zná styl hry a střelby bývalých lvic a dokázala jim čelit s více jak osmaosmdesátiprocentní úspěšností. Tatranky z Jičína vezou dva body.

Tatranky si v duelu s výše postaveným týmem (osmým) šly od začátku za svým, výsledkem byl v desáté minutě gól z hole Barbory Zabavské, která většinou na gól asistuje, než je střílí. O čtyři minuty bylo srovnáno a přestože domácí koncem dvacetiminutovky nebezpečně hrozily, skvěle chytající Hana Ranochová jim nedala další šanci umístit míček za svá záda a držela tým v nadějích na body. Nic na jejím výkonu nezměnil ani fakt, že Jičín v první části bývalou reprezentační brankářku prověřil patnácti dobře mířenými střelami. Propadla pouze jedna, na opačné straně bylo střel deset.

V prostřední části dostaly Tatranky nabídku dvou početních výhod, druhou využily po minutě a půl od jejího začátku a srovnaly krok na 2:2, po celou dobu ale odrážely silný nápor první jičínské formace. Domácí totiž mají "tajnou" zbraň - exchodovské florbalistlky, jejich styl střelby a hry ale Ranochová zná, a tak měla výhodu. Trenér Pavel Skazko použil proti Jičínu jeho vlastní "know-how" - exchodovskou lvici. Spoluhráčky Gabriely Žůrkové, kterým zároveň dělá i trenérku, v jednačtyřicáté minutě šly znovu do vedení, bylo to ale naposledy, co v utkání skórovaly.

Prvně srovnala a v prodloužení pak vítězství vystřelila Liana Matěvosová a přinesla týmu i druhý možný bod udělovaný za výhru v prodloužení. Tatranky si tak upevnily svoji pozici. Sice se stále pohybují mimo osmičku pro play-off, přiblížily se jí ale na rozdíl jediného bodu (osmičku uzavírá právě Jičín) a jsou deváté. Výhrou ve městě pohádek se tak odtrhly od spodních týmů, které v nedělních zápasech nastoupí proti silným soupeřům (Chodov a Ostrava) a jejich šance na body je tak velmi mizivá. Další duel odehrají Skazkovy svěřenkyně příští sobotu doma s Plzní. Ta pražský celek v první části sezóny porazila, v domácím prostředí by ale mohla zafungovat chemie s fanoušky a body snad zůstanou doma!

Gabriela Žůrková (Jičín): Už od začátku bylo jasné, že to bude zápas nahoru a dolů. Tatran proměnil, co měl, a to mu vyhrálo zápas. Děkujeme soupeři a divákům.

Pavel Skazko (Tatran): Za dva body z dnešního zápasu jsme rádi. Jičínský první útok je v laufu a bude dělat problémy všem týmům. Děkujeme soupeřkám za tvrdé, ale fér utkání.