neděle 28.1.2024
STODOLA Aréna Střešovice
15. kolo

Ženy zvítěžily v odvetném pražském derby proti Panthers

Tatrankám se podařil odvetný zápas proti Pantherkám, které je ve čtvrtém kole Extraligy obraly o body. V nedělním střetu neponechaly nic náhodě a na půdě soupeřek zvítězily 6:3.

I když střešovické florbalistky byly od začátku utkání aktivnější a častěji na míčku, domácí hráčky s nimi dokázaly dlouho držet krok. Po první brance Tatranu, jehož autorkou byla Lucie Želízková, přišla téměř okamžitá odpověď. Vyrovnaný stav tak vydržel až do poloviny utkání, kdy se po rychlých gólech Pisárové a Břešťálové Střešovice ujaly vedení 3:1. Panthers ještě snížily na rozdíl jedné branky a do závěrečné části se šlo za stavu 3:2.

Celý zápas nakonec rozhodla až poslední třetina. Tatran ukázal rychlý nástup, který dokázal také řádně zužitkovat. Třemi góly si na posledních deset minut zajistil pohodlný náskok, a i když nakonec ještě jednou inkasoval po nařízeném trestném střílení, odvezl si z haly v Rudné vítězství 6:3 a důležité tři body do tabulky.

Ženy stejně jako muži mají na příští týden reprezentační přestávku. Volný víkend přečkají na čtvrtém místě za Chodovem, který má sice o tři body, ale také o odehrané utkání více.