neděle 6.3.2022
Sportovní centrum Řepy
5. kolo

Tatran slaví postup!

Čtvrtfinálová série je ukončena a Střešovice mohou začít myslet na semifinále. V utkáních proti Black Angeles ani jednou nezaváhali a mohou si před pokračováním vyřazovací části užít volno.

Pražské Řepy zažily za poslední dva víkendy triumf Tatranu proti Black Angeles. Ve čtvrtém duelu sice vstoupil do zápasu lépe druhý jmenovaný celek, když se hned dvakrát během první třetiny dokázal ujmout vedení, to však bylo víceméně vše, co mu střešovičtí dovolili. Třemi brankami během čtyř minut totiž dokázali otočit skóre ve svůj prospěch a svou výhodu už nepustit, i když zbylé dvě třetiny byly poměrně vyrovnané.

Ta druhá dokonce skončila remízou. Tatran sice rychle po sobě jdoucími góly odskočil do vedení 6:2, soupeři je však jen o pár minut později napodobili a stáhli své manko opět na rozdíl dvou branek.

Vše pak měla rozhodnout závěrečná dvacetiminutovka. Ve florbale platí, že tři vedení o tři branky může být staženo klidně během jedné minuty, a tak Tatran musel udržet svou koncentraci i do poslední části. Naštěstí však měl střešovický Jakub Kolísko dobrý den. Ve čtyřicáté šesté minutě nejprve zkompletoval hattrick a následně po brance Šindeláře zatloukl poslední hřebíček do pomyslné rakve Blacků. Není divu, že si po šedesáti minutách dokráčel i pro ocenění nejlepší hráč utkání. Je nutné zmínit i odhodlání a snahu soupeřů, kteří hráli až do závěrečného hvizdu a během posledních minut ještě vstřelili Tatranu dvě branky, čímž ukončili i svou letošní sezónu.

Tatranský elitní tým mužů se tak probojoval mezi čtyři nejlepší týmy mužské Superligy a je zase o něco blíž k zisku vytoužené trofeje.