1:3, 5:3, 1:6

středa 30.9.2020
SH Česká Lípa
5. kolo

branky: 17. Petr Procházka, 22. Jakub Jirsa, 23. Jan Hřebřina, 27. Radek Krajcigr, 33. Jiří Vlček, 35. Ondřej Kopič, 41. Lukáš Mlejnek - 8. Petr Novotný, 14. Milan Meliš, 15. Martin Mühlfait, 33. Pavel Sládeček, 34. Martin Pánek, 36. Ondřej Němeček, 43. Filip Langer, 46. Ondřej Němeček, 47. Martin Šindelář, 48. Milan Meliš, 55. Ondřej Němeček, 58. Ondřej Němeček; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 185; zásahy brankářů: Jan Dvořák 26 - Lukáš Kříž 2, Martin Frühbauer 6; po třetinách: 1:3, 5:3, 1:6;

O výhře Tatranu rozhodla až poslední třetina

Florbalisté Střešovic za sebou mají divácky velmi atraktivní utkání. Padlo úctyhodných 19 branek a o zvraty nebyla nouze. Nejlepším hráčem utkání se stal Ondřej Němeček, který soupeři uštědřil 4 branky.

Zápas se od úplného začátku nesl ve velmi rychlém tempu. Skóre otevřel v 8. minutě Tatran, který v 1. třetině dominoval. Následoval slet dvou rychlých branek, díky kterým se dostal do vedení 0:3. Domácí se však dokázali vzepnout a do přestávky dokázali snížit na 1:3.

Ve 2. třetině se Tatranu střelecky nedařilo. Na hřišti byl sice herně lepší, ale z gólů se radovali soupeři. Během pouhých 7 minut dokázali vstřelit 4 branky a dostat se do vedení. Po rychlém zvratu následovala dlouhá pasáž, ve které Tatran vždy doháněl jednobrankové vedení České Lípy. Hrálo se nahoru dolů a velmi rychlé tempo zápasu bylo zastaveno až sirénou oznamující konec prostřední periody. Stav na světelné tabuli ukazoval 6:6.

Po zahájení 3. části to chvíli vypadalo, že se dál pojede ve stejném trendu, když už ve 3. minutě bylo skóre 7:7. Pak však nastoupil Tatran a ukázal, že 3. třetiny jsou jeho doménou. Zlom přišel ve 46. minutě po gólu Ondřeje Němečka, který po dlouhých 23 minutách otočil stav zpět na stranu svého týmu. O pouhé 2 minuty později už vedli střešovičtí florbalisté 7:10 a z jejich hry byla cítit mnohem větší jistota. Do konce utkání ještě dokázali upravit skóre na konečných 7:12 a z televizního utkání si odvážejí 3 body.