sobota 14.10.2023
STODOLA Aréna Střešovice
. kolo

Tatran dokázal ve strhujícím závěru utkání zvítězit 8:6

Jako na horské dráze, tak se dnes cítily během utkání hráčky Tatranu a Startu. V závěru však svěřenkyně Michaely Marešové ukázaly svou sílu a připisují si tři body.

V hale Jižní Město se dnes udál zápas, který často připomínal spíše přetahovanou. Svou roli v něm odehrála i častá vyloučení, kterých je v online zápisu možné napočítat hned devět.

Během první poloviny zápasu se do vedení dostávaly hráčky domácího celku a Tatran pouze dotahoval. Do statistik kanadského bodování se za první dva góly zapsaly Barbora Zabavská s Kateřinou Vachudovou a Lucie Želízková s Kateřinou Seemanovou. I přes veškerou snahu však Střešovice nedokázaly udělat po vyrovnání další úspěšný krok a dostat se do vedení. V závěru třetiny Start dokonce odskočil do vedení 4:2.

Vše se zlomilo až ve druhé části. Dá se říci, že se domácím hráčkám stalo osudných především pět minut, kdy se po asistenci Veroniky Kopecké nejprve přesně trefila Kateřina Seemanová, která spolu s Beránkovou následně čtyři vteřiny před koncem přesilové hry přidala i vyrovnávací branku. Dvě minuty před koncem třetiny pak poprvé v tomto zápase poslala svůj tým do vedení Mariana Býčková s Nikolou Hermannovou.

V poslední třetině se role obou týmů otočily a Start najednou musely dohánět Tatran, což se jim poprvé povedlo pět minut po jejím začátku a pouhou čtvrt hodinu do konce se mohlo začít znovu od začátku. Jak již bylo avizováno, byl to Tatran, kdo se v poslední části dostával do vedení. Autorkou šesté střešovické branky se stala Vendula Beránková za asistence Veroniky Kopecké. Tři minuty do konce zápasu nezbývalo domácím nic jiného, než si vzít timeout a zkusit hru v šesti. Do karet jim nahrála i nabídnutá přesilovka, kterou dokázali využít a srovnat ve strhujícím závěru utkání na 6:6. Bojovné střešovické hráčky se však nehodlaly smířit s prodloužením a ztrátou minimálně jednoho bodu. Po vyloučení jedné z kunratických hráček si vzala slovo Veronika Kopecká, která za asistence Michaely Mechlové vystřelila svému týmu výhru a důležité tři body. Skóre pak už jen kosmeticky upravila Mariana Býčková na konečných 8:6 z pohledu Střešovic.