pondělí 11.10.2021
UNYP ARENA
. kolo

Tatran zvládl první televizní utkání sezóny a pokračuje na vítězné vlně

Pražské derby mezi Střešovicemi a Black Angels bylo velkou část hrací doby vyrovnané. O výhře hostujícího Tatranu nakonec rozhodla až povedená poslední třetina.

Black Angels už v letošní sezóně dokázali, že s lepšími soupeři dokáží držet krok a výjimkou nebyl ani zápas s prvním Tatranem, do kterého vlítli od samého začátku. První branku si sice připsali hosté, ale jednalo se o branku vlastní. Pro Střešovice to znamenalo, že musely od samého začátku dohánět, což naštěstí netrvalo dlouho a na konci sedmé minuty už slavily obrat na 2:1 z jejich pohledu. I toto vedení však bylo pomíjivé. Domácí se nehodlali vzdát bez boje vzápětí srovnali na 2:2.

Nerozhodný stav nakonec vydržel až do začátku druhé třetiny. V ní se hned v úvodu definitivně ujal vedení Tatran a zásluhou Matěje Havlase odskočil do dokonce dvoubrankového vedení. Blackům se ještě v téže části podařilo stáhnout rozdíl na jednu branku a dostat se na dostřel.

Stejně jako druhá, i třetí třetina však začala gólovou radostí hostů. Po nevyužitých přesilovkách na obou stranách a minutě hry čtyři na čtyři zahrozili znovu domácí. Za stavu 4:5 však přišel klíčový moment, kdy si brankář Black Angels vyjel pro míček příliš daleko za hranici velkého brankoviště, což v dané situaci muselo být zákonitě potrestáno nájezdem. Ten s přehledem proměnil Marek Beneš, který je znám svou vytříbenou technikou. Od té chvíle už Tatran převzal nad utkáním otěže. Dvěma brankami se dostal do vedení 8:4 a pro domácí to přestalo vypadat dobře, i když ještě dokázali bodové manko stáhnout o dvě přesné střely, poslední slovo měly znovu Střešovice, které uzavřely utkání na stavu 9:6.

Pondělní televizní utkání tak rozhodla především poslední třetina. Konkrétně pak minuta a padesát vteřin, během kterých byl Tatran úspěšný hned třikrát. Nejlepším hráčem byl následně vyhlášen David Šimek, který zkompletovat hattrick, což se mu podařilo i předchozím nedělním utkání proti Pardubicím.

Superligu nyní čeká reprezentační přestávka, během které proběhne v Plzni Euro Floorball Tour, na němž se představí hned čtyři Tatraňáci, tak jim pojďme společně držet palce!