ČPP Aréna Ostrava
. kolo

Tatran podruhé v sezóně padl

Střešovičtí florbalisté z víkendu žádné body nepřidají. Po Vítkovicích na ně dokázal vyzrát i druhý ostravský celek.

Ostrava měla nad Tatranem převahu od samého začátku utkání. Po první třetině, ve které se ujala jednobrankového vedení ho přestřílela poměrem 7:2, což jasně vykresluje situaci na hřišti.

Změna nepřišla ani po přestávce. Střešovicím na hrací ploše nevycházelo téměř nic, naopak dobře připravení domácí své snahy úročili. Po úvodních minutách se ujali vedení 3:0 a v polovině zápasu ještě gól přidali. Ačkoli na střely byla prostřední část vyrovnanější, Tatranu se nedařilo dostat míček za brankovou čáru a poprvé v letošní sezóně vstupovaly do závěrečných minut zápasu s nulovým kontem.

Ani poslední dvacetiminutovka nezačala dobře. Po páté a šesté brance domácích přišel impulz v podobě střídání brankáře, který Tatran konečně vyburcoval k první úspěšné akci. Autorem premiérového gólu byl Marek Beneš, který se na hřišti představil po delší době a hned zaznamenal hattrick. Ten, kdo doufal v zázračný obrat byl o několik minut později zklamán další střešovickou inkasovanou brankou. Tatran který hrál velkou část poslední třetiny v šesti však neskládal zbraně a dvěma rychlými brankami se dotáhl na skóre 7:3. I přes to, že se mu podařilo přidat i čtvrtý gól, Ostrava zápas na domácí půdě pustit nehodlala a v samém závěru upravila skóre na 9:4.

Střešovice tak za sebou mají druhý prohraný zápas v sezóně. I přes to, zůstávají na čele tabulky s dvoubodovým náskokem před Mladou Boleslaví.