sobota 19.3.2022
Sportovní centrum Řepy
. kolo

Tatran vede nad Vítkovicemi 1:0

Muži Tatranu si po vzoru žen, juniorů a juniorek dokráčeli pro vítězství v prvním semifinálovém utkání. Ujali se vedení 1:0 na zápasy a uzavřeli šňůru sobotních výher střešovických týmů.

Ačkoli si Tatran v prvním semifinálovém utkání nakonec vcelku jednoduše dokráčel pro první bod, zpočátku to tak nevypadalo, neboť to byly Vítkovice, které celému zápasu otevřely skóre a ujaly se vedení již ve čtvrté minutě. Střešovice sice záhy vyrovnaly díky Šindelárovi, to však bylo pro první třetinu vše a diváci si na gól museli počkat.

Druhá část už začala lépe pro domácí Tatran. Kapitán Ondřej Němeček nejprve otočil zápas a následně navýšil ještě Jonáš Kreysa. Hra se odehrávala ve vysokém tempu, bylo však vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Tatran ještě v samotném závěru třetiny dostal příležitost v podobě trestného střílení, které však Marek Beneš nedokázal proměnit a do poslední třetiny se šlo za stalo 3:1 pro Střešovice.

Ani poslední dvacetiminutovka žádnou velkou změnu nepřinesla. Vítkovice se sice snažily dostat se alespoň na dostřel jedné branky a zažehnout plamen naděje, veškeré snahy ovšem ztroskotaly na skvělé obraně domácích a brankáři Křížovi, který si právem připsal titul nejlepšího hráče utkání. Po nevyužitých přesilovkách na obou stranách, musely Vítkovice přistoupit na hru bez brankáře, kterou nakonec využili střešovičtí. Necelou minutu před koncem zpečetil utkání gólem do prázdné branky Jonáš Kreysa a definitivně rozhodl o prvním bodu pro Tatran.