neděle 5.11.2023
STODOLA Aréna Střešovice
. kolo

Vydřené tři body. Ženy porazily Židenice

O třech bodech rozhodla zejména povedená druhá třetina, kterou Střešovice ovládly 3:0.

Počtvrté v sezóně se svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladímíra Fuchse představily na domácí půdě, k čemuž jim v souboji dvou týmů, které dělil jediný bod, měl sekundovat nováček z Židenic.

Ten však do utkání vstoupi bez bázně a hany a v v úvodu duelu to byl brněnský celek, který byl nebezpečnější. I díky tomu šly hostující hráčky v 5. minutě do vedení, když si míček do vlastní brány nešťastně nasměrovala Stůjová. Poté navíc domácí ustály další brněnské šance, když jim vždy pomohla branková konstrukce, nebo zákroky Elišky Drbalové. Tyčky zvonily i na druhé straně a tak Tatran po 20 minutách prohrával 0:1.

Ve druhé třetiny se diváci ve Střešovicích dočkaly herního zlepšení domácího výběru. Ten od úvodu prostřední periody dominoval a už ve 23. minutě po hezké kombinaci díky Lucii Želízkové vyrovnal na 1:1. Další branky si pak Střešovice nechaly do poloviny duely, kdy se nejprve trefila Linda Fuchsová a minutu po ní i Lucie Vernerová. Židenice se k většímu ohrožení branky Drbalové dostaly až v samotném závěru třetiny, kdy ale své velké šance nevyužily a po 40 minutách tak platil stav 3:1.

Ten se velmi dlouho držel i v poslední třetině. Když navíc domácí výběr dostal v 52. minut výhodu přesilovky, mohl Tatran své vedení navýšit. Jenže místo toho proti němu bylo nařízeno trestné střílení, které však Eliška Drbalová zneškodnila. Domácí klid pak nepřinesla ani další přesilovka, ve které měly naopak stoprocentní šance židenické hráčky. Ty si však postupně lámaly jeden zub za druhým na střešovické brankářce a s plynoucím časem se musely uchýlit ke hře v šesti. Tu potrestala čtvrtou domácí brankou Lucie Vernerová a stanovila konečný gólový účet zápasu.

Tatran tak i přes nepříliš dobrý výkon dokázal porazit Židenice 4:1. Další zápas čeká hráčky Střešovic v neděli, kdy se vydají na půdu Bohemians.

PSN Tatran Střešovice - K1 Florbal Židenice 4:1
branky: 23. Lucie Želízková, 30. Linda Fuchsová, 31. Lucie Vernerová, 60. Lucie Vernerová - 6. Karolína Stůjová; rozhodčí: Jakub Cigl - Anh Vu Pham; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 18 - Alena Večeřová 25; po třetinách: 0:1, 3:0, 1:0