neděle 8.10.2023
Sportovní centrum Řepy
. kolo

Tatran přehrál Vary a má další vysoké vítězství

Svěřenci Milana Fridricha nasázeli Varům v rámci Raiffeisen leasing Game 11 branek a navázali na zlepšující se výkony z posledních utkání.

Už počtvrté během 8 dnů vyběhli florbalisté Střešovic do soutěžního utkání, z toho potřetí na domácí půdě v Řepích. V rámci 6. kola Livesport Superligy jim za soupeře byly Karlovy Vary, před utkáním poslední celek tabulky, který v dosavadním průběhu soutěže zapsal jediný bod. Ideálně na tom však nebyli ani domácí, kteří prožívají zkraje nové sezóny velké výsledkové rozčarování. Výkony z posledních utkání však dávaly naději na lepší zítřky.

Tento trend začal domácí výběr potvrzovat už v první dvacetiminutovce. V té svěřenci Milana Fridricha hostující celek de facto k ničemu nepustili, přičemž sami udeřili třikrát, když už ve 4. minutě otevřel skóre Matěj Havlas, načež dvěma slepenými góly Kúna a Meliše z rozmezí 16. a 17. minuty odskočili do vedení 3:0. V bráně domácím dostal od začátku, stejně jako v pátečním pohárovém utkání, důvěru junior Lev Kliment. Pro toho se jednalo o superligový debut v základní sestavě, který se po 20 minutách vyvíjel radostným směrem, když domácí neinkasovali.

Kdo následně čekal stejně pohodový vstup do druhého dějství, byl hráči Varů velmi rychle uveden v omyl. Góly Hrbáčka a Švarce z prvních dvou minut prostřední třetiny dostaly hosty během chvíle na dostřel jediného gólu. Domácí si však další senzaci na svůj účet nemohli dovolit a tak o 3 minuty později zvýšil na 4:2 Šimek, načež si Tatran pomohl přesilovkou a díky zásahu Havlase si opět přisvojil tříbrankové vedení. Až to jako by naplno nastartovalo domácí brankostroj, který zasypal Karlovy Vary pěti góly během necelých deseti minut a ve 38. minutě už na světelné tabuli svítilo skóre 10:2. Hostující korekce minutu před přestávkou už tak byla spíše kosmetického rázu.

I díky tomu už se pak třetina v podstatě dohrávala a kdo se těšil na další ofenzivní hody, musel odcházet hladový. Jedinou branku posledního dějství vstřelil v jeho polovině Tomáš Hanák a to bylo vše, co se v utkání stalo.

Tatran potvrdil zlepšující se formu, když doma v rámci Raiffeisen leasing Game porazil Karlovy Vary 11:3. Další utkání čeká svěřence Milana Fridricha v neděli na hřišti Butchisu.

Tatran Střešovice - FB Hurrican Karlovy Vary 11:3
branky: 4. Matěj Havlas, 16. Vojtěch Kún, 17. Milan Meliš, 26. David Šimek, 29. Matěj Havlas, 29. Adam Kučera, 30. Martin Mühlfait, 32. Marek Beneš, 37. Tomáš Hanák, 38. Adam Kučera, 48. Tomáš Hanák - 21. Vít Hrbáček, 23. Matěj Švarc, 39. Martin Fenik; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 262; zásahy brankářů: Lev Kliment 11 - Daniel Váradi 19; po třetinách: 3:0, 7:3, 1:0