pátek 22.10.2021
UNYP ARENA
9. kolo

Devátá superligová výhra v řadě

Neporazitelnost střešovických mužů nedokázala ukončit ani pražská Bohemka. Tatran ve vypjatém utkání dokázal udržet koncentraci až do samého závěru a připisuje si velmi důležité body.

Utkání prvního s druhým celkem tabulky bylo od začátku velkým lákadlem a zárukou napínavého duelu. Už v jeho úvodu byl divákům nabídnut nájezd nařízený za hru ve střešovickém malém brankovišti. Naštěstí pro Tatran však Bohemku do vedení neposlal a mohlo se pokračovat v nastaveném tempu. Domácí se nakonec své branky dočkali až v samém závěru první třetiny a do šatny se odcházelo za stavu 1:0.

Druhá část začala lépe pro Střešovice. Po ubráněném oslabení se míčku ujal Jonáš Kreysa a zařídil vyrovnání. Následovala sice další přesilovka domácích, ale Tatran se znovu dokázal ubránit a minutu po jejím skončení dostal také možnost vyzkoušet si poprvé v tomto utkání početní výhodu. Že jsou přesilové hry střešovickou královskou disciplínou dokázal za minutu a půl David Šimek, který tak uzmul vedení na svou stranu. Bohemians sice ještě jednou dokázaly vyrovnat, ale nevyužily dalších dvou šancí v podobě hry pět na čtyři. Z gólu ve vlastním oslabení se nakonec radovali hosté, když Havlas půl minuty před koncem zařídil, že se do závěrečné části půjde za stavu 3:2 z jejich pohledu.

Závěrečná dvacetiminutovka již příliš změn ve skóre nepřinesla. I přes velkou snahu na obou stranách, poměrně velký počet vyloučení a hru pět na tři se diváci dočkali kosmetické změny konečného stavu, až dvacet vteřin před koncem, kdy si připsal svůj druhý gól Matěj Havlas, který byl následně vyhlášen i nejlepším hráčem utkání.